Muitinės formalumai

Prieš siųsdami siuntą į ne Europos Sąjungos valstybę, visuomet pasidomėkite, ar jai yra taikomas muito mokestis, nuo ko jis priklauso ir kaip užtikrinti, kad siuntinys gavėją pasiektų kuo greičiau.

Muitinės mokesčiai priklauso nuo šalies, į kurią siunčiate

Muito mokestis ir jo taikymas nustatomas gavėjo šalies įstatymais. Europos Sąjungos viduje mokėti už muitinės paslaugas nereikės, tačiau jeigu siunčiate siuntą už jos ribų, muito mokestis gali būti pritaikytas priklausomai nuo jos vertės, turinio, svorio ir gavėjo šalyje galiojančių įstatymų. Muitinės darbuotojai susisieks su gavėju tiesiogiai, Siųsk pigiau nėra įtraukti į šį procesą.

Importo PVM mokestis
Primename, kad nuo 2021 liepos 1 d. Europos Sąjungoje yra panaikinamos PVM lengvatos mažos vertės siuntoms iš trečiųjų šalių. Visoms prekėms, įsigytoms ne EU bus taikomas importo PVM mokestis bei atliekamos elektroninės muitinės deklaracijos.

Norint savarankiškai deklaruoti prekes iš trečiųjų šalių pirmiausiai turite užsiregistruoti BAP portale, tuomet Muitinės leidimų sistemoje pateikti prašymą suteikti EORI kodą. Kai turėsite EORI kodą, Išmaniojoje muitinės deklaracijų apdorojimo sistemoje (iMDAS) galėsite savarankiškai teikti muitinei prekių deklaracijas.

Kaip užtikrinti, kad siunta iš muitinės kuo greičiau pasiektų gavėją?

Sąskaita muitinei
Siųsk pigiau kainos skaičiuoklėje užpildę užsakymą ne į Europos Sąjungos šalį, matysite preliminarų siuntos pristatymo terminą, neįskaitant siuntos užlaikymo muitinėje laikotarpio. Tam, kad siunta kuo greičiau pasiektų gavėją, užsakymo metu Jums reikės supildyti Sąskaitą muitinei. 

Dokumentuose muitinei būtina pateikti informatyvų ir tikslų siuntos turinio aprašymą bei eksporto priežastį. Jeigu muitinėje nustatoma, kad siunčiami kiti nei deklaruoti daiktai arba nurodyta klaidinga eksporto priežastis (pavyzdžiui, dovana, kai iš tiesų siunčiama parduota prekė), gali būti pritaikytas papildomas muito mokestis arba siunta grąžinta siuntėjui.

Eksporto deklaracija nėra pildoma siuntos turinyje esant tik dokumentams.

HS kodai ir prekių kilmės šalis
Prekės keliaujančios už Europos Sąjungos ribų yra klasifikuojamos ir turi tarptautinius HS tarifų kodus. Jų pagalba muitinė gali identifikuoti jūsų prekes ir nustatyti tinkamo muito ar mokesčio tarifus jūsų prekėms. Taip pat, muitinėje yra atsižvelgiama ir į siunčiamų prekių kilmės šalį, tačiau labai svarbu pateikti visus reikiamus dokumentus, kurie patvirtina jūsų prekių kilmės šalį.

Užsakymo pateikimo metu, prekių aprašyme „Sąskaita muitinei“ skiltyje, galite nurodyti jūsų siunčiamų prekių HS kodus ir taip pagerinti muitinės formalumų procedūras. HS kodus galite rasti čia.

SVARBU: Nuo 2020 spalio 15 dienos TNT paslauga siunčiamoms siuntoms iš trečiųjų šalių į Lietuvą būtina įsitikinti, kad siuntos gavėjas yra Lietuvoje registruotas juridinis arba Lietuvoje gyvenantis fizinis asmuo. Kitu atveju vežėjas muitinės tarpininkavimo paslaugų suteikti negalės ir privalėsite siuntos muitinimo procesu pasirūpinti patys. Siuntos, kurios nebus išmuitintos per 3 darbo dienas, bus grąžinamos siuntėjui.

Apie tai, ar siunta jau išmuitinta, informaciją rasite savo siuntos numerį įvedę Siųsk pigiau paieškos sistemoje. Siuntų paieška rodo siuntos būseną muitinėje.

Ar reikalinga sąskaita muitinei siunčiant siuntas į/iš Didžiosios Britanijos?

Po pasiekto prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo tarp Didžiosios Britanijos ir ES, nuo 2021 m. sausio 1 d. visoms siuntoms į šią šalį yra taikomos muitinės formalumų procedūros. Tai reiškia, kad nuo šiol siuntoms į/iš Didžiosios Britanijos, užsakymo pateikimo metu, antrame žingsnyje, privaloma pildyti “Sąskaita muitinei” skiltį.

Daugiau informacijos apie siuntimą į/iš Didžiosios Britanijos rasite "BREXIT" puslapyje.

Kam reikalingas EORI kodas?

EORI (Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo) kodas yra naudojamas Europos bendrijoje. Juo identifikuojami asmenys, kai atliekamas siuntos deklaravimas muitinėje (įforminama siuntinio eksporto priežastis, siekiama gauti muitinės leidimus jį siųsti ir pan.). 

EORI kodas reikalingas VISIEMS vartotojams, kurie siunčia už ES ribų, pasirinkę Economy paslaugas. Pasirinkus Express paslaugas, EORI kodas reikalingas, jei siunčiama aukštos vertės siunta (vertė 1000 EUR ir daugiau).

Norint gauti EORI kodą (EORI kodas suteikiamas visam laikui) – pateikite prašymą Lietuvos Respublikos muitinei elekroniniu būdu (prašymą rasite čia). Nepavykus to padaryti kreipkitės į muitinės IT paslaugų centrą. Kodo suteikimo klausimais galima kreiptis šiais kontaktais:

Muitinės departamentas - (8 5) 236 2312; (8 5) 236 2387;
Vilniaus TM - (8 5) 235 6223; (8 5) 235 6226;
Kauno TM - (8 37) 304 271; (8 37) 304 275; (8 37) 304 277;
Klaipėdos TM - (8 46) 390 082; (8 46) 390 109.

Ar turite galiojantį ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodą, galite pasitikrinti čia.

Paslaugos užsakovas turi atsiųsti siuntėjo EORI kodą el. paštu info@siuskpigiau.lt

Ar Eksporto deklaracija, siunčiant siuntą už Europos Sąjungos ribų, kainuoja papildomai?

  • DHL Express siuntoms, kurių vertė 1000 EUR ir daugiau, reikalinga Eksporto deklaracija, kurios kaina - 10 EUR. Ši suma bus įskaičiuota į pristatymo kainą užsakymo pabaigoje.
  • Pasirinkus DHL Economy paslaugą, siunčiant siuntas už Europos Sąjungos ribų, Eksporto deklaracija papildomai kainuos 10 EUR + 3 EUR už kiekvieną prekių grupę. Ši suma bus įskaičiuota į pristatymo kainą užsakymo pabaigoje.
  • Pasirinkus TNT Economy paslaugą, siunčiant už Europos Sąjungos ribų, Eksporto deklaracija papildomai kainuos 17.38 EUR + 5 EUR už kiekvieną prekių grupę. Ši suma bus įskaičiuota į pristatymo kainą užsakymo pabaigoje. Taip pat reikės užpildyti ir pasirašyti sutartį muitinei. Užpildytą sutartį siųskite el. paštu info@siuskpigiau.lt.

Muitinimo klausimais tarpininkai bendrauja tiesiogiai su siuntos gavėju.

Siuntoms Europos Sąjungos viduje muito mokesčiai netaikomi. 

Laikinas įvežimas / išvežimas

Jeigu siunčiate garantines prekes į / iš trečiųjų šalių, galite užsisakyti laikino įvežimo / išvežimo paslaugą. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad užsakymo pateikimo metu laikinas įvežimas / išvežimas nėra automatiškai suformuojamas pasirinkus „garantinė prekė“ eksporto priežastimi. Jeigu pageidaujate tokios paslaugos, kuri kainuoja papildomai (DHL – 40 Eur + PVM, TNT - 57.92 Eur + PVM), prašome kreiptis tiesiogiai į Siųsk pigiau klientų aptarnavimą el. paštu info@siuskpigiau.lt arba Pagalba gyvai.

Siuntimas į Amazon sandėlius (ne ES)

Siuntimas į Amazon sandėlius vykdomas vadovaujantis INCOTERMS sąlygomis (ang. International commerce terms), numatančiomis tarptautinės prekybos (sutarčių) taisykles bei pirkėjo ir pardavėjo atsakomybę.

Siunčiant prekes į Amazon sandėlius naudojantis Siųsk pigiau platforma, Jums bus taikomos DDP sąlygos.

Daugiau informacijos apie DDP sąlygas ir siuntimą į Amazon sandėlius rasite „Siuntimas į Amazon sandėlius“ puslapyje.
 

sweed seb luminor revolut paypal paysera

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti