Muitas iš Australijos: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Iš tolimosios Australijos į Lietuvos Respubliką atkeliaujančios siuntos, greičiausiai, visada pradžiugina jų gavėjus. Bet šiame kontekste reikia žinoti ir visus formalumus, iš kurių vienas svarbiausių – mokesčiai. Kadangi Australija priskiriama trečiųjų šalių kategorijai, tai iš jos atkeliaujančioms siuntoms taikomi tam tikri mokesčiai. Kokie jie, kaip apskaičiuojami, kuriais atvejais taikomi bei kur juos turi gavėjas sumokėti?

Kokie yra muitų mokesčiai iš Australijos?

Iš Australijos atkeliaujančios siuntos apmokestinamos muito mokesčiu ir importo PVM mokesčiu.

  • Importo PVM taikomas ne visoms siuntoms. Jis skaičiuojamas tada, kai siunčiamų prekių suma viršija 150 eurų. Koks bus konkretus šio mokesčio dydis, priklauso nuo to, kokiai kategorijai priskiriama įvežama prekė. Tačiau nepriklausomai nuo siuntos vertės, nuo importo PVM neatleidžiamos tokios prekės kaip kvepalai ir tualetinis vanduo, tabakas ir jo gaminiai, alkoholis.
  • Muito mokestis mokesčio dydis yra 21 proc. Iš Australijos ar kitų trečiųjų šalių atkeliaujančioms siuntoms jis taikomas visada.

Reikia paminėti, kad šie mokesčiai skaičiuojami ne nuo prekės vertės, tačiau nuo jos vertės ir nuo jos siuntimo išlaidų sumos. Taigi, pavyzdžiui, jei jūsų prekės vertė yra 220 eurų, o jos siuntimo išlaidos atsiėjo 40 eurų, tai minėti mokesčiai bus skaičiuojami nuo 260 eurų.

Kas yra muitas iš Australijos?

Muito mokestis yra procentinė prekės vertės dalis. Koks konkretus procentas taikomas, priklauso nuo prekės pobūdžio ir klasifikacijos.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos iš Australijos?

Iki 2021 metų liepos 1 dienos 22 eurų neviršijančios siuntos būdavo atleidžiamos nuo importo PVM mokesčio. Tačiau tvarkai pasikeitus dabar visos, net ir mažos vertės prekės, atkeliaujančios iš Australijos ar kitų trečiųjų šalių, yra apmokestinamos 21 pro. PVM.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Australijos?

Šiandien siuntų gavėjai turi plačias galimybes savarankiškai deklaruoti iš trečiųjų šalių elektroninių parduotuvių įsigytas prekes. Tai padaryti nebus sudėtinga. Štai trys esminiai žingsniai:

  • užsiregistruokite Bendrajame naudotojų valdymo portale (BAP);
  • pateikite prašymą Muitinės leidimų sistemoje (MLS), kad gautumėte EORI kodą;
  • gavę kodą savo prekių deklaraciją pateikite Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS). Tiesa, šioje sistemoje deklaruoti galima tik tas prekes, kurios jau pasiekė Lietuvą. Apie savarankišką deklaravimą turite informuoti vežėją ir gauti iš jo siuntos sekimo numerį bei jos buvimo vietą.

Svarbu! Savarankiškai pateikti deklaracijas už prekes galite tik tada, jei jų muitinė vertė neviršija 1 000 eurų. Negana to, jei PVM sumokėjote pirkimo metu, tada prekes deklaruoti galės tik vežėjas.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Siuntai pasiekus Lietuvos Respublikos teritoriją gavėjas gauna pranešimą. Tada reikia susimokėti mokesčius. Tiek muito mokesčiai, tiek importo PVM mokami ten, kur siunta deklaruojama. Taigi jei deklaruosite savarankiškai, mokesčius turėsite sumokėti Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Atminkite, kad siunta jums bus įteikta tik apmokėjus visus mokesčius.

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti