Siuntinių pakavimas

Ar mano siunčiamas daiktas privalo būti supakuotas į dėžę?
Kiekvienas siunčiamas daiktas, priklausomai nuo dydžio, turi būti supakuotas į dėžę, voką, Jiffy ar specialią kurjerių pakuotę. Nesupakuoti daiktai nepriimami.

Kokius duomenis būtina pateikti ant siuntos?
Užsisakydami siuntos pristatymo paslaugą Siuskpigiau.lt svetainėje būsite paprašyti nurodyti savo bei siuntos gavėjo adresus, kontaktinius telefono numerius ir kitą būtiną informaciją bei atsispausdinti suteiktus siuntos dokumentus – juos saugiai pritvirtinkite gerai matomoje siuntos vietoje (žr. 10 pav.).

Kaip reikia supakuoti siuntą?
Siuskpigiau.lt priima tik tinkamai supakuotas ir kurjeriui paruoštas siuntas. Siuntos turinys nuo smūgių turi būti apsaugotas specialiomis medžiagomis (putos granulėmis, burbuline plėvele, oro pagalvėmis, kartoniniu intarpu, tvirtu popieriumi ar putplasčio plokštėmis) bei patalpintas į tvirtą ir patvarią dėžę (žr. 1, 2, 3, 4, 5, 7 pav.). Jei siunta supakuota netinkamai, kurjeris gali atsisakyti ją priimti. Jei siuntos turinys apsaugotas nepakankamai, prarandate bet kokią galimybę pateikti skundą ir gauti kompensaciją už apgadintą siuntą.

Tinkamo ir netinkamo pakavimo pavyzdžiai
Žemiau pateikiami tinkamo pakavimo patarimai ir pakavimo pavyzdžiai, kurių reikėtų vengti. Atminkite, kad tinkamas siuntos pakavimas yra siuntėjo atsakomybė. Dėl prastos pakuotės galite netekti teisės gauti kompensaciją, jeigu siunta pristatymo metu būtų apgadinta.


1 pav. Burbulinė plėvelė

2 pav. Oro pagalvės

3 pav. Kartoninis intarpas

4 pav. Tvirtasis popierius

5 pav. Putplasčio plokštės


Visada
o Naudokite patvarias dėžes, tvirtomis sienomis. Atminkite, kad siuntos tranzito metu kraunamos viena ant kitos, todėl pakuotė turi atlaikyti kitų siuntų svorį.
o Naudokite pakuotę, atitinkančią siunčiamo turinio dydį. Nepilnai užpildytos dėžės gali sugniužti, pergrūstos – suplyšti.
o Trapius, dūžtančius daiktus patalpinkite dėžės centre, kad neliestų jos sienų. Tuščiai vietai ties kraštais užpildyti naudokite burbulinę plėvelę ar putos granules (žr. 6, 7, 8 pav.).
o Naudokite ženklą „rodyklė aukštyn“ siuntoms, kurių negalima vartyti.
o Dėžę ar kitą pakuotę saugiai užklijuokite lipnia juosta.
o Naudokite tik geros kokybės pakavimo medžiagas visoms savo siuntoms. Įvertinkite dėžės tvirtumą bei patvarumą, rinkitės kokybiškas, gerai suformuotas dėžes, pagamintas iš gofruoto kartono. Trapiems daiktams naudokite pakuotes storesnėmis nei įprastai sienomis.
o Skystas, riebias ar stiprų kvapą skleidžiančias medžiagas įdėkite į nepralaidų maišelį ir jį užklijuokite, tuomet talpinkite į dėžę ar kitą pakuotę (žr. 9 pav.). Atminkite, prastas pakavimas gali apgadinti šalia esančius daiktus ar kitas siuntas.
o Miltelius ir smulkius grūdus suberkite į tvirtą plastikinį maišelį, saugiai jį užklijuokite, tuomet pakuokite į medinę dėžę.
o Naudokite nuo smūgių apsaugančias medžiagas – putos granules, burbulinę plėvelę, oro pagalves, kartoninį intarpą, tvirtą popierių ar putplasčio plokštes - jos neleis siuntos turiniui judėti pakuotės viduje (žr. 1, 2, 3, 4, 5, 7).
o Tinkamai perpakuokite dovanas - dauguma patrauklių dovanų pakuočių yra netinkamos siuntimui.
o Susuktiems planams, žemėlapiams ir projektams naudokite trikampes, o ne cilindro formos pakuotes.
o Tinkamai supakuokite mažus daiktus ir skrajutes.
o Visus duomenų diskus, audio bei video juostas atskirai suvyniokite į nuo smūgių apsaugančias medžiagas.
o Papildomą siuntos dokumento kopiją su siuntėjo ir gavėjo adresais taip pat įdėkite į pakuotę.
o Siųsdami daiktus aštriais kraštais, įsitikinkite, kad jie gerai apsaugoti. Tam ypač tinka tvirto kartono dėžės. Apsaugančias medžiagas saugiai pritvirtinkite, kad gabenimo metu jos netikėtai nepasislinktų.
o Naudokite kartoninius ar kitokius skirtukus siųsdami plokščius, trapius daiktus, pvz. vinilo plokšteles (žr. 3 pav.)
o Naudodami dėžę antrą kartą, pašalinkite visas etiketes ir lipdukus bei įsitikinkite, kad dėžė geros būklės ir nenusidėvėjusi.
o Siunčiamus svarbius dokumentus įdėkite į nepralaidų maišelį, kad apsaugotumėte nuo vandens ar kitų skysčių, tuomet – į voką (žr. 12 pav.).
o Sunkias dėžes sudėkite ant paletės, tvirtai apvyniokite pakavimo plėvele ir užtvirtinkite diržu. Įsitikinkite, kad siunta stovi tvirtai ir nėra išlindusi už paletės ribų (žr. 11 pav.).


6 pav.
 

7 pav.
 

8 pav.
 

9 pav.
 

10 pav.

11 pav.

12 pav.
 


Niekada
o Nevyniokite siuntos į popierių - jis gali nuplyšti ir pasimesti nuo siuntos kartu tu Siuntos dokumentais.
o Nenaudokite per daug lipnios juostos siuntai užklijuoti. Atminkite, kad visos siuntos gali būti atidarytos patikrinimui muitinėje.
o Nenaudokite lipdukų „trapus” (angl. fragile) ir „elgtis atsargiai“ (angl. handle with care) kaip pakaitalo kruopščiam pakavimui - jie naudojami tik informavimo tikslais.
o Nenaudokite medžiaginių pakuočių.
o Nesiųskite skystų medžiagų stikliniuose buteliuose.
o Nenaudokite polietileninės juostos ar virvės siuntai užklijuoti/užrišti.

sweed seb nord sampo nordea paypal paysera

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti