Siuntinių pakavimas

10 % nuolaida
Jūsų pirmai siuntai

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

10 % nuolaida
Jūsų pirmai siuntai
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Siuntų pakavimas – svarbiausia siuntos paruošimo dalis. Nuo pakuotės didele dalimi priklauso, ar jūsų siunta saugiai ir užtikrintai pasieks kelionės tikslą. Tam, kad žinotumėte, kaip supakuoti siuntinį tinkamai, pateikiame svarbiausius klausimus bei atsakymus apie šį procesą.

Ar mano siunčiamas daiktas privalo būti supakuotas į dėžę?

Nebūtinai. Kiekvienas siunčiamas daiktas, priklausomai nuo jo dydžio, turi būti supakuotas į dėžę, voką, voką su burbuline plėvele viduje ar specialią kurjerių pakuotę. Svarbu, kad pakuotė būtų patvari, tvirta, o pakuotės dydis būtų pritaikytas siunčiamam daiktui: dėl per didelės pakuotės gali išaugti siuntos kaina.

Kokius duomenis būtina pateikti ant siuntos?

Užsisakydami siuntos pristatymo paslaugą Siųskpigiau.lt svetainėje būsite paprašyti nurodyti savo bei siuntos gavėjo adresus, kontaktinius telefono numerius ir kitą būtiną informaciją. Taip pat nepamirškite atsispausdinti Jums suteiktus siuntos dokumentus – juos saugiai pritvirtinti gerai matomoje siuntinio vietoje. (žr. 10 pav.).

Kaip reikia tinkamai supakuoti siuntą?

Siųskpigiau.lt priima tik tinkamai supakuotas ir kurjeriui paruoštas siuntas. Siuntos turinys nuo smūgių turi būti apsaugotas specialiomis medžiagomis (putos granulėmis, burbuline plėvele, oro pagalvėmis, kartoniniu intarpu, tvirtu popieriumi ar putplasčio plokštėmis) bei patalpintas į tvirtą ir patvarią dėžę (žr. 1, 2, 3, 4, 5, 7 pav.). Jei siunta supakuota netinkamai, kurjeris gali atsisakyti ją priimti. Jei siuntos turinys apsaugotas nepakankamai, tuomet prarandate bet kokią galimybę pateikti skundą ir gauti kompensaciją už apgadintą siuntą.

Tinkamo ir netinkamo pakavimo pavyzdžiai

Žemiau pateikiami tinkamo pakavimo patarimai bei netinkami pavyzdžiai, kurių reikėtų vengti. Atminkite, kad tinkamas siuntinių pakavimas yra paties siuntėjo atsakomybė. Dėl prastos pakuotės galite netekti teisės į kompensaciją, jeigu siunta pristatymo metu būtų apgadinta.


1 pav.
Burbulinė plėvelė

2 pav.
Oro pagalvės

3 pav.
Kartoninis intarpas

4 pav. 
Tvirtasis popierius

5 pav.
Putplasčio plokštės


Visada

o Naudokite patvarias dėžes, tvirtomis sienomis. Atminkite, kad siuntos tranzito metu kurjeriai jas kilnoja, krauna viena ant kitos, todėl pakuotė turi būti kokybiška ir atlaikyti kitų siuntų svorį.
o Naudokite pakuotę, atitinkančią siunčiamo turinio dydį. Nepilnai užpildytos dėžės gali sugniužti, pergrūstos – suplyšti. Taip pat siuntinys gali būti papildomai apmokestintas, nes kurjeriai atsižvelgia ne tik į siuntos svorį, bet ir į tūrį. 
o Matuokite ilgiausią pakuotės kraštinę kartu su bet kokiais pakuotės iškilimais, nelygumais ar atsikišimais, jei tokių yra (žr. 13 pav.).
o Trapius ir dūžtančius daiktus patalpinkite dėžės centre, kad neliestų jos sienų. Tuščiai vietai ties kraštais užpildyti naudokite burbulinę plėvelę ar putos granules (žr. 6, 7, 8 pav.).
o Naudokite ženklą „rodyklė aukštyn“ siuntoms, kurių negalima vartyti.
o Sukonkretinkite siunčiamų daiktų pavadinimus ir aprašymus (pvz.: automobilio detalė (angl. car part), dovana (angl. gift), asmeninis daiktas (angl. personal item) NĖRA pakankamas aprašymas). 
o Dėžę ar kitą pakuotę saugiai užklijuokite lipnia juosta.
o Visoms savo siuntoms naudokite tik geros kokybės pakavimo medžiagas. Visuomet įvertinkite dėžės tvirtumą bei patvarumą, rinkitės kokybiškai, gerai suformuotas dėžes, pagamintas iš gofruoto kartono. Trapiems daiktams naudokite pakuotes storesnėmis nei įprastai sienomis.
o Skystas, riebias ar stiprų kvapą skleidžiančias medžiagas įdėkite į nepralaidų maišelį ir jį užklijuokite, tuomet talpinkite į dėžę ar kitą pakuotę ir užpildykite dėžės turinį specialiomis pakavimo medžiagomis. (žr. 9 pav.). Atminkite, kad prastas pakavimas gali pažeisti ne tik jūsų pačių siuntinį, bet apgadinti ir šalia esančius daiktus ar kitas siuntas.
o Miltelius ir smulkius grūdus suberkite į tvirtą plastikinį maišelį, saugiai jį užklijuokite, tuomet pakuokite į medinę dėžę.
o Naudokite nuo smūgių apsaugančias medžiagas – putos granules, burbulinę plėvelę, oro pagalves, kartoninį intarpą, tvirtą popierių ar putplasčio plokštes - jos neleis siuntos turiniui judėti pakuotės viduje (žr. 1, 2, 3, 4, 5, 7).
o Tinkamai perpakuokite dovanas - dauguma patrauklių dovanų pakuočių yra netinkamos siuntimui.
o Susuktiems planams, plakatams, žemėlapiams ir projektams naudokite trikampes, o ne cilindro formos pakuotes.
o Paveikslus rekomenduojame siųsti be stiklo, o jeigu siunčiate su stiklu reikalinga itin saugi pakuotė. Paveikslą iš abiejų pusių uždenkite 3-jų arba 5-ių sluoksnių kartonu (rekomenduojame 5-ių sluoksnių), tuomet paveikslą su kartonu įvyniokite į storą sluoksnį burbulinės plėvelės ir talpinkite jį į tvirtą kartoninę dėžę, kuri yra šiek tiek didesnė nei paveikslas. Tuščią erdvę užpildykite putų granulėmis arba oro pagalvėmis, taip kad, paveikslas nejudėtų. Jeigu vienoje siuntoje siunčiate daugiau nei vieną paveikslą, talpinkite paveikslus po vieną ir tarp kiekvieno paveikslo naudokite apsaugos medžiagas (putų granules, oro pagalves ar burbulinę plėvelę). Įsitikinkite, kad paveikslai nejuda, jei pastebėjote, kad šie lengvai juda, panaudokite dar tūrio užpildymo medžiagų. Dėžę užklijuokite lipnia juostele ir priklijuokite įspėjamauosius ženklus, tokius kaip "Atsargiai dūžta", "Trapus".
o Tinkamai supakuokite mažus daiktus ir skrajutes.
o Visus duomenų diskus, audio bei video juostas atskirai suvyniokite į nuo smūgių apsaugančias medžiagas.
o Papildomą siuntos dokumento kopiją su siuntėjo ir gavėjo adresais taip pat įdėkite į pakuotę.
o Siųsdami daiktus aštriais kraštais, įsitikinkite, kad jie gerai apsaugoti. Tam ypač tinka tvirto kartono dėžės. Apsaugančias medžiagas saugiai pritvirtinkite, kad gabenimo metu jos netikėtai nepasislinktų.
o Naudokite kartoninius ar kitokius skirtukus siųsdami tarą pvz. stiklinius, plastamasinius, aliuminius indus bei plokščius ir trapius daiktus, pvz. vinilo plokšteles (žr. 3 pav.).
o Naudodami dėžę antrą kartą, pašalinkite nuo jos visas etiketes ir lipdukus bei įsitikinkite, kad ji geros būklės ir nenusidėvėjusi.
o Siunčiamus svarbius dokumentus įdėkite į nepralaidų maišelį, kad apsaugotumėte nuo vandens ar kitų skysčių, tuomet – į voką (žr. 12 pav.).
o Jei pakuotės svoris yra 30 kg ir daugiau (pasirinkus Venipak, LP Express ir Omniva paslaugas) ar 70 kg ir daugiau (pasirinkus DHL, Siųsk pigiau ir TNT paslaugas), ji būtinai turi būti „paletizuojama“. Sunkias dėžes sudėkite ant paletes, tvirtai apvyniokite pakavimo plėvele ir užtvirtinkite diržu. Įsitikinkite, kad paletės padėklo dydis yra tinkamas Jūsų siuntai - nei per didelis, nei per mažas (žr. 11 pav.). Siunta negali būti išlindusi už padėklo ribų, o taip pat ir būti gerokai mažesnė nei paletės padėklas. Daugiau informacijos apie palečių siuntimą rasite čia.
Svarbu: Siuntų surinkimo ir pristatymo metu, pakuotėms kurių svoris yra 30 kg ir daugiau, kurjeriui gali būti reikalinga papildoma pagalba keliant siuntas į/iš transporto priemones.


6 pav.
 

7 pav.
 

8 pav.
 

9 pav.
 

10 pav.

11 pav.

12 pav.

13 pav.


Niekada

o Nevyniokite siuntos į popierių - jis gali nuplyšti ir pasimesti nuo siuntos kartu tu siuntos dokumentais.
o Nenaudokite per daug lipnios juostos siuntai užklijuoti. Atminkite, kad visos siuntos gali būti atidarytos patikrinimui muitinėje.
o Nenaudokite lipdukų „trapus” (angl. fragile) ir „elgtis atsargiai“ (angl. handle with care) kaip pakaitalo kruopščiam pakavimui - jie naudojami tik informavimo tikslais.
o Nenaudokite medžiaginių pakuočių – jos gali peršlapti ar suplyšti.
o Nesiųskite skystų medžiagų stikliniuose buteliuose.
o Nenaudokite polietileninės juostos ar virvės siuntai užklijuoti / užrišti.

Palečių siuntimas
Kaip siųsti siuntinį?
Draudžiami siųsti daiktai
 

sweed seb luminor revolut paypal paysera

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti