BREXIT

Siuntų siuntimas į/iš Didžiosios Britanijos?

2020 m. Gruodžio 24 d. buvo paskelbtas prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas tarp Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos. Tai reiškia, kad nuo šiol visoms siuntoms yra taikomos muitinės formalumų procedūros ir užsakymo pateikimo metu, antrame žingsnyje, yra privaloma pildyti “Sąskaita muitinei” skiltį.

Siunčiant siuntas į/iš Didžiosios Britanijos, reikėtų atsižvelgti į šiuos dalykus:
•    prekybai tarp Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos reikalingos muitinės deklaracijos;
•    muitai ir mokesčiai importuojant ir eksportuojant į/iš Didžiosios Britanijos
•    pristatymo terminas gali kisti dėl muitinės formalumų;
•    prie kainos gali prisidėti papildomi mokesčiai dėl muitinės formalumų atlikimo.

SVARBU: Maisto ir augalinės/gyvulinės kilmės produktų siuntimas į/iš Didžiosios Britanijos yra griežtai draudžiamas, išskyrus DHL tinklu, jeigu gavėjas yra juridinis asmuo. Tokiu atveju, būtina pateikti reikalingus sertifikatus/leidimus ir užsakovas yra pilnai atsakingas už dokumentų parengimą bei pridėjimą prie siuntos.

Daugiau informacijos apie importuojamas/eksportuojamas prekes rasite čia.

EORI kodas
EORI (Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo) kodas yra naudojamas Europos bendrijoje. Juo identifikuojami asmenys, kai atliekamas siuntos deklaravimas muitinėje (įforminama siuntinio eksporto priežastis, siekiama gauti muitinės leidimus jį siųsti ir pan.).

Jeigu EORI kodo šiuo metu neturite, jo Jums reikės siunčiant siuntas į/iš Didžiosios Britanijos.

Norint gauti EORI kodą (EORI kodas suteikiamas visam laikui) – pateikite prašymą Lietuvos Respublikos muitinei elekroniniu būdu (prašymą rasite čia). Nepavykus to padaryti kreipkitės į muitinės IT paslaugų centrą. Išsamią informaciją kaip gauti EORI kodą Didžiojoje Britanijoje rasite čia.

Daugiau apie muitinės formalumus skaitykite čia.

HS kodai
Prekės keliaujančios už Europos Sąjungos ribų yra klasifikuojamos ir turi tarptautinius HS tarifų kodus. Jų pagalba muitinė gali identifikuoti Jūsų prekes ir nustatyti tinkamo muito ar mokesčio tarifus Jūsų prekėms. Užsakymo pateikimo metu, prekių aprašyme „Sąskaita muitinei“ skiltyje, galite nurodyti Jūsų siunčiamų prekių HS kodus ir taip pagerinti muitinės formalumų procedūras. HS kodus galite rasti čia.

Prekių kilmės šalis
Pagal prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą, importuojant ir eksportuojant prekes tarp Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos, galimos muito lengvatos, kai prekių kilmės šalis yra ES arba JK. Labai svarbu pateikti prekių kilmės patvirtinimą, kitaip prekės gali būti apmokestinamos standartinio tarifo muito mokesčiu.

DPD ir GLS paslaugos
Siuntų siuntimas DPD ir GLS paslaugomis į Didžiąją Britaniją laikinai nebus vykdomas.

Siuntų siuntimas į/iš Šiaurės Airijos

Nors Didžioji Britanija išstojo iš Europos Sąjungos, siuntimas į/iš Šiaurės Airijos vyksta įprastai, kaip į bet kurią kitą ES šalį. Siųsk pigiau kainų skaičiuoklėje pasirinkite šalį "Šiaurės Airija" ir veskite pašto kodą, kuris prasideda raidėmis BT. Skaičiuoklė Jums pateiks optimaliausius siuntimo pasiūlymus į pasirinktą šalį.Reikia išsiųsti siuntą? Sužinokite savo siuntos kainą
Norite gauti 10% nuolaidą pirmai siuntai? Prenumeruokite naujienlaiškį
sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti