Muitas iš Norvegijos: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Norvegija yra viena iš tų šalių, iš kurių į Lietuvą siuntos keliauja tikrai nemažais srautais. Perkantys šios šalies elektroninėse parduotuvėse ar sulaukiantys siuntų iš bičiulių, giminaičių turėtų žinoti, jog Norvegijai nesant Europos Sąjungos šalimi jų siuntiniai gali užtrukti muitinėje, negana to, jie greičiausiai bus apmokestinti tam tikrais su muitu susijusiais mokesčiais. Kokie tai mokesčiai, kokio jie dydžio, kada apskaičiuojami ir ką dar reikėtų žinoti, jei laukiate siuntos iš Norvegijos?

Kokie yra muitų mokesčiai iš Norvegijos?

Kertiniai yra du iš Norvegijos siunčiamoms siuntoms taikomi mokesčiai:

  • Importo PVM. Šis mokestis sudaro 21 proc. nuo siuntos kainos ir siuntimo išlaidų sumos ir yra taikomas visoms prekėms.
  • Muito mokestis. Šis mokestis taikoma tokiu atveju, kai prekių vertė viršija 150 eurų. Muito tarifas skaičiuojamas procentine dalimi nuo prekės ir jos siuntimo išlaidų sumos. Pavyzdžiui, jei įsigyta prekė kainavo 160 eurų, o siuntimo išlaidos siekia 20 eurų, tai muito mokestis bus skaičiuojamas nuo 180 eurų. Šio mokesčio dydis paprastai nėra fiksuotas – toji procentinė dalis kinta, priklausomai nuo prekės pobūdžio ir jos klasifikavimo.

Kai kuriais atvejais muito mokestis iš trečiųjų šalių atkeliaujančioms siuntoms taikomas neatsižvelgiant į prekių vertę. Šioms išimtims priskiriami kvepalai ar tualetinis vanduo, taip pat alkoholio gaminiai, tabakas ir jo gaminiai.

Kas yra muitas iš Norvegijos?

Muito mokestis – valstybės taikomas mokestis įvežamoms, taip pat išvežamoms ar pervežamoms prekėms. Paprastai šis mokestis išreiškiamas procentine prekės vertės dalimi ir kinta priklausomai nuo to, kokiai prekių kategorijai priskiriama konkreti siunčiama prekė.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos iš Norvegijos?

Seniau taikytos mokesčių lengvatos mažos vertėms prekėms nebeliko. Dabar net ir mažos vertės siuntos apmokestinamos 21 proc. importo PVM bei kitais susijusiais mokesčiais.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Norvegijos?

Jei siuntą iš Norvegijos nuspręsite deklaruoti savarankiškai, turite žinoti, kokius žingsnius atlikti:

  • užsiregistruoti Bendrajame naudotojų valdymo portale (BAP);
  • muitinės leidimų sistemoje (MLS) pateikite prašymą suteikti jums Ekonominės veiklos vykdytojo registracijos ir identifikavimo  kodą (EORI);
  • išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) pateikite prekių deklaraciją.

Svarbu! Savarankiškai iš trečiųjų šalių elektroninių parduotuvių įsigytas prekes deklaruoti galima tik tada, kai jų muitinė vertė nesiekia 1 000 eurų ir už jas pirkimo metu nebuvo sumokėtas PVM. Jei PVM sumokėjote pirkimo metu, prekes muitinėje deklaruoti gali tik vežėjas.

Dar vienas aspektas – iMDAS portale savarankiškai siuntas deklaruoti galima tik tada, kai jos jau yra Lietuvos Respublikoje, vežėjas informuotas, kad deklaruosite savarankiškai. Taip pat iš siuntos vežėjo turite gauti siuntos sekimo numerį bei jos buvimo vietą.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Gavėjui siunčiamas pranešimas, kai siunta atkeliauja į Lietuvą. Dažnam kyla klausimas, kur mokėti mokesčius. Taigi jei siuntą deklaruojate per Lietuvos paštą, visi mokesčiai sumokami čia, savitarnoje. O jei siuntą deklaruojate savarankiškai, mokesčius mokėkite Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Gavėjui siunta pristatoma tik apmokėjus visus mokesčius.

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti