Muitas iš Turkijos: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Turkija toli gražu nėra vien tingių atostogų šalis ir vaikų rojus, kaip dažnai vadinama. Drauge tai šalis, kurioje mėgstama apsipirkti. O kadangi ne visi turi galimybę nuvykti kada panorėję, tai gelbsti pirkimas internetu. Tiesa, svarbu žinoti, jog pirkdami Turkijos elektroninėse parduotuvėse turite apskaičiuoti, jog kainuos tik įsigyjamos prekės – Turkijai esant ne Europos Sąjungos šalimi iš jos atkeliaujančioms siuntoms taikomi tam tikri mokesčiai, pavyzdžiui, muito mokestis, importo PVM ar kiti. Tad ką svarbu žinoti apsiperkantiems Turkijoje internetu ar gaunantiems kitas siuntas iš jos?

Kokie yra muitų mokesčiai iš Turkijos?

Iš Turkijos elektroninių parduotuvių įsigytos prekės gali būti apmokestintos importo PVM, muito mokesčiais.

  • Importo PVM sudaro 21 proc., o apskaičiuojama ši dalis nuo prekės vertės bei siuntimo išlaidų sumos. Šis mokestis taikomas visoms prekėms.
  • Muito mokestis taikomas tada, kai nekomercinio pobūdžio siuntos vertė viršija 150 eurų. Šis mokestis taip pat skaičiuojamas nuo prekės vertės ir jos siuntimo išlaidų sumos. Tačiau mokestis nevienodas visoms prekėms – priklauso nuo prekės pobūdžio ir jos klasifikavimo.

Tam tikroms iš trečiųjų šalių atkeliaujančioms prekėms (kvepalai ar tualetinis vanduo, taip pat alkoholio gaminiai, tabakas ir jo gaminiai) muito mokestis taikomas visada, nepriklausomai nuo prekių vertės.

Kas yra muitas iš Turkijos?

Muito mokestis yra procentinė dalis, kuri apskaičiuojama nuo prekės vertės ir priklauso nuo prekės pobūdžio bei jos klasifikavimo.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos?

Prieš kurį laiką perkant iš Turkijos ar kitų trečiųjų šalių elektroninių parduotuvių mažos vertės siuntos buvo neapmokestinamos importo PVM. Tačiau tvarka pasikeitė 2021 metų liepos 1 dieną ir dabar net ir mažos vertės siuntos yra apmokestinamos šiuo bei kitais susijusiais mokesčiais.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Turkijos?

Dažnas laukiantis siuntos iš Turkijos nusprendžia ją deklaruoti savarankiškai. Suprantama, juk procedūra visai nesudėtinga. Ką jums reikia padaryti?

  • Užsiregistruokite Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP);
  • Pateikite prašymą Muitinės leidimų sistemoje (MLS), kad jums būtų suteiktas EORI kodas;
  • Turėdami kodą Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) deklaruokite savo prekes.

Svarbu! Turėtumėte žinoti, jog savarankiškai galite deklaruoti tik 1 000 eurų vertės nesiekiančias prekes, o PVM už jas neturi būti sumokėtas pirkimo metu. Jei pirkdami jau sumokėjote PVM, prekes deklaruoti galės tik vežėjas.

Dar vienas svarbus niuansas – dabar prekes savarankiškai deklaruoti galite tik kai jos pasiekia Lietuvą, kai vežėją informuojate, kad deklaruosite pats, ir kai gaunate iš vežėjo siuntos sekimo numerį bei jos buvimo vietą.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Kai siunta pasiekia Lietuvos Respubliką, gavėjas apie tai informuojamas. Kyla klausimas, kur ir kaip susimokėti muito mokesčius. Viskas paprastas – mokama ten, kur gavėjas deklaruoja siuntą. Jei deklaruojama per Lietuvos paštą, mokama čia savitarnoje, jei deklaruojama savarankiškai, importo mokesčiai mokami Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Gavėju siunta įteikiama, kai visi mokesčiai sumokėti.

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti