Kaip deklaruoti siuntą?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Siuntimas – dažnai lengvas ir greitas procesas, gali gerokai apsunkti siunčiant siuntas į ne Europos Sąjungos (ES) šalis. Tačiau neišsigąskite – Siųsk pigiau komanda ir yra tam, kad padėtų bet kuriame siuntos gabenimo žingsnyje

Pagrindinis klausimas, iškylantis ruošiant siuntą kelionei į trečiąsias šalis – kaip deklaruoti siuntą? Galime nuraminti, kad naudojantis mūsų partnerių kurjerių paslaugomis, siuntų deklaravimas nėra sudėtinga procedūra.

Siuntos deklaravimas 

  1. Užregistruokite savo siuntą Siųsk pigiau sistemoje – siuntų kainos skaičiuoklėje atidžiai užpildykite siuntos duomenis: savo bei gavėjo pašto kodus, siuntos matmenis bei svorį. Pateikę šią informaciją, ekrane pamatysite Jums teikiamus kurjerių pasiūlymus.
  2. Įvertinkite savo poreikius – jeigu siuntą į užsienį reikia pristatyti skubiai, drąsiai rinkitės Express (greitos siuntos) paslaugą. Jeigu itin greitas pristatymas nėra reikalingas, sutaupyti leis ir visas siuntos garantijas (registruotos siuntos statusą bei draudimą) suteiks ir Economy paslauga. Svarbu pažymėti – laikas, kurį siunta praleis muitinėje, nėra įtrauktas į pristatymo terminą.
  3. Užpildykite muitinei skirtą sąskaitą – šiame dokumente privalote pateikti išsamų ir informatyvų siuntoje esančių daiktų sąrašą bei eksporto priežastį. Šiame žingsnyje meluoti neverta – jeigu yra nustatoma, jog siuntos eksporto priežastis ar turinys skiriasi nuo deklaruotų, siuntėjui gali tekti susimokėti papildomą muito mokestį arba siunta gali būti grąžinama. Siuntoje negali būti ir draudžiami siųsti daiktai.

Kaip deklaruoti siuntą savarankiškai?

Norėdami deklaravimo veiksmus atlikti savarankiškai, pirmiausiai turite internetu užsiregistruoti Bendro naudojimo valdymo portale (BAP) ir Muitinės leidimų sistemoje užpildyti prašymą EORI kodui gauti. Turėdami šį kodą, Išmaniojoje muitinės deklaracijų apdorojimo sistemoje (iMDAS) muitinės deklaracijas galėsite pildyti patys.

Kaip deklaruoti siuntą, kurioje yra dokumentai?

Laimei, dokumentinių siuntų deklaruoti nereikia. Šios siuntos nėra stabdomos ir tikrinamos muitinėje, tad jeigu siunčiate tik dokumentus, nepamirškite teisingai pasirinkti siuntos tipo.

Siuntos išmuitinimas

  1. Pateikti muitinei teisingus ir išsamius dokumentus. Norėdami kiek įmanoma sklandesnio muitinimo proceso, galite nurodyti siunčiamų daiktų HS kodus ir prekių kilmės šalis.
  2. Visos prekės, keliaujančios už ES ribų, yra klasifikuojamos ir turi HS kodus. Jų pagalba muitinėje galima greičiau identifikuoti siunčiamas prekes bei nustatyti reikalingus muito mokesčio tarifus. Jeigu sąskaitą muitinei pildote per mūsų sistemą, prie prekių aprašymų įterpkite ir HS kodus. Svarbu atkreipti dėmesį, kaip teisingai pateikiama muitinės deklaracija, nes reikalavimai privatiems asmenims ir verslui skiriasi.
  3. Taip pat, muitinėje yra atsižvelgiama ir į siunčiamų daiktų kilmės šalį. Siųsdami prekes, tiesiog pridėkite dokumentus, įrodančius kilmės šalį.

Kaip sužinoti, ar mano siunta vis dar muitinėje?

Visą su siunta susijusią informaciją bet kuriuo paros metu galite pamatyti skiltyje Siuntų paieška. Čia, pateikę siuntos sekimo numerį, matysite, ar Jūsų tarptautinė siunta vis dar muitinėje, ar siuntos muitinimo procesas jau baigtas ir siunta vežama gavėjui.

Kas pristatys mano siuntą už ES ribų?

Pristatymo paslaugas nuo durų iki durų į trečiąsias šalis siūlo šie mūsų partneriai – DHL, TNT, DPD, FedEx, LP Express ir kt. Konkrečių kurjerių pasiūlymus Jūsų adresui gausite pateikdami užsakymą.

Ar eksporto deklaracija kainuoja papildomai?

Papildomų mokesčių taikymas numatomas šiais atvejais:

● Pasirinkus DHL Express paslaugą, siuntoms, kurių vertė 1000 Eur ir daugiau, reikalinga Eksporto deklaracija, kainuosianti 10 Eur. Jeigu didelės vertės siuntą sudaro daugiau nei 5 prekių grupės – už kiekvieną papildomą prekių grupę bus papildomai pridedami 5 Eur.

● DHL Economy siuntoms, siunčiant siuntas už Europos Sąjungos ribų, Eksporto deklaracija papildomai kainuos 10 Eur bei 3 Eur už kiekvieną prekių grupę.

TNT Economy siuntoms, jas siunčiant už Europos Sąjungos ribų, Eksporto deklaracija papildomai kainuos 17.38 Eur bei 5 Eur už kiekvieną prekių grupę. Taip pat reikės užpildyti ir pasirašyti sutartį muitinei. Užpildytą sutartį siųskite el. paštu info@siuskpigiau.lt.

Visi šie mokesčiai užsakymo pabaigoje bus įskaičiuoti į pristatymo kainą.Reikia išsiųsti siuntą? Sužinokite savo siuntos kainą
Norite gauti 10% nuolaidą pirmai siuntai? Prenumeruokite naujienlaiškį
sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti