Muitas iš Ukrainos: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Nors Ukraina aktyviai siekia narystės Europos Sąjungoje, kol kas jai nepriklauso, tad siunčiantys siuntas iš šios šalies turėtų apgalvoti ir tai, kad laukia su muitu susiję mokesčiai, pavyzdžiui, importo PVM, muito mokestis ar kiti. Šie mokesčiai dažnam, o ypač tiems, kurie siunčiasi rečiau, kelia nemažai klausimų: kokio jie dydžio, kaip ir kur sumokėti muito mokesčius, kaip deklaruoti gautas siuntas ir pan. Tad atsakome į esminius klausimus.

Kokie yra muitų mokesčiai iš Ukrainos?

Mokesčius iš Ukrainos siunčiamoms siuntoms sudaro importo PVM (dydis siekia 21 procentą, apskaičiuojamas nuo siuntos vertės ir jos siuntimo išlaidų sumos), taikomas visoms prekėms, bei muito mokestis, kuris taikomas, kai nekomercinio tipo siuntos vertė viršija 150 eurų. Šis mokestis taip pat skaičiuojamas nuo prekės vertės ir jos siuntimo išlaidų sumos. Beje, muito mokesčio dydis kinta, priklausomai nuo to, kokio pobūdžio prekės ir kaip jos klasifikuojamos.

Kalbant apie muito mokestį reikia pridurti, jog nepriklausomai nuo prekių vertės, muito mokestis iš Ukrainos atkeliaujančioms siuntoms taikomas, jei siunčiami tokie daiktai: kvepalai ar tualetinis vanduo, alkoholio gaminiai, tabakas ir jo gaminiai.

Kas yra muitas iš Ukrainos?

Muito mokesčiu vadinamas valstybės taikomas mokestis įvežamoms prekėms. Paprastai jis yra procentinis ir skaičiuojamas nuo prekių vertės, o kinta priklausomai nuo prekių pobūdžio ir klasifikacijos.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos?

Pasikeitus tvarkai nuo 2021 metų liepos 1 dienos nepriklausomai nuo siuntos vertės, net kai ji yra labai maža, importo PVM taikomas visoms siuntoms.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Ukrainos?

Kadangi technologijos sparčiai pažengę ir daugelį formalumų gyventojai gali atlikti šiais laikais patys, tai gana dažnai pasirenkama funkcija iš Ukrainos gaunamas siuntas deklaruoti savarankiškai. O tai visai nesudėtinga ir užims labai nedaug jūsų laiko.

Pirmiausia reikia užsiregistruoti Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP). Kitas žingsnis – Muitinės leidimų sistemoje (MLS) pateikti prašymą Ekonominės veiklos vykdytojo registracijos ir identifikavimo  kodui (EORI) gauti. O kai kodas bus suteiktas, Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) galėsite savarankiškai pateikti muitinei savo prekių deklaracijas.

Svarbu! Patys gyventojai gali deklaruoti siuntas, kurių vertė nesiekia 1 000 eurų ir už kurias perkant nemokėtas PVM. Jei šį mokestį sumokėjote, tuomet siuntą galės deklaruoti tik vežėjas.

Dar vienas niuansas – iMDAS portale savarankiškai siuntas deklaruoti galima tik tada, kai jos jau pasiekia Lietuvą, vežėjas yra informuotas, kad siuntą deklaruosite pats, ir kai iš siuntos vežėjo esatę gavę siuntos buvimo vietą ir sekimo numerį.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius už siuntą iš Ukrainos?

Siuntai pasiekus Lietuvos Respubliką gavėjas gauna pranešimą. Kitas žingsnis – mokesčiai. Importo PVM, muito mokesčiai mokami ten, kur gavėjas siuntą deklaruoja. Jei ji deklaruojama per Lietuvos paštą, mokesčiai mokami pašto savitarnoje. O jei siunta deklaruojama savarankiškai, tai importo mokesčiai mokami Lietuvos Respublikos muitinės platformoje arba kito pasirinkto tarpininko.

Tik sumokėjus visus mokesčius siunta pristatoma gavėjui.

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti