Suteikiame siuntos
sekimo numerį
Pristatymas nuo
1 darbo dienos
Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €
Susisiekiame tą pačią
darbo dieną
Nors Indija nėra ta kryptis, iš kurios į Lietuvos Respubliką keliautų labai dideli siuntų srautai, visgi jų sulaukiama neretai. Jei renkatės prekes Indijos elektroninėse parduotuvėse ar planuojate tokį pirkimą, turėkite omenyje, kad kainuos ne tik pačios prekės, bet ir jų įvežimas į mūsų šalį. Todėl tikslinga pasidomėti muito mokesčiais: kokie jie, kokie dydžiai, kaip ir kur reikėtų susimokėti.
Mokesčius iš Indijos siunčiamoms prekėms sudaro dviejų tipų mokesčiai: importo PVM ir muito mokestis.
Muito mokestis – procentinė dalis, apskaičiuojama nuo prekės vertės. Šio mokesčio dydis skiriasi, priklausomai nuo prekės pobūdžio ir klasifikacijos.
Dar prieš kurį laiką siuntos, kurių vertė neviršijo 22 eurų, nebuvo apmokestinamos importo PVM mokesčiu. Tačiau tvarka pasikeitė nuo 2021 metų liepos 1 dienos. Dabar visoms, net ir mažos vertės siuntoms, atkeliaujančioms iš Indijos ar kitų trečiųjų šalių, taikomas importo PVM mokestis.
Iš trečiųjų šalių elektroninių parduotuvių atvykusios siuntos deklaravimo formalumus labai lengvai ir greitai galite sutvarkyti savarankiškai. Tereikia atlikti kelis žingsnius. Pirmiausia užsiregistruokite Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP). Antra, Muitinės leidimų sistemoje (MLS) pateikite prašymą EORI kodui gauti. Kai jums bus suteiktas kodas, galėsite deklaruoti prekes. Tai darykite Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS). Tiesa, reikėtų žinoti, jog šioje sistemoje savarankiškai deklaruoti galite siuntas tik tada, kai jos yra ne pakeliui, bet jau Lietuvos teritorijoje, o vežėjas apie tai informuotas. Taip pat turite būti gavę iš vežėjo siuntos sekimo numerį bei jos buvimo vietą.
Svarbu! Savarankiškai deklaruoti galite mažiau kaip 1 000 eurų muitinės vertės prekes. Tačiau jei už jas PVM sumokėjote pirkimo metu, tuomet jas deklaruoti galės tik vežėjas.
Kai siunta iš Indijos pasiekia Lietuvą, gavėjas gauna pranešimą ir tada turi sumokėti jam paskaičiuotus mokesčius. Mokėti reikia ten, kur deklaruojama siunta. Pavyzdžiui, jei ją deklaravote savarankiškai, tai ir importo ar kitus mokesčius mokėsite Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.
Gavėjui siunta pristatoma tik tada, kai už ją sumokėti visi mokesčiai.