Muitas iš Anglijos (UK): ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Lietuvą kasdien pasiekia dideli siuntų kiekiai iš Anglijos (UK). Tai lemia ir tas, jog toje šalyje daug įsikūrusių lietuvių, siunčiančių siuntas namiškiams, ir kitas populiarumą lemiantis aspektas – Anglijos elektroninėse parduotuvėse masina puikus kainos bei kokybės santykis, tad dažnas siunčiasi žinomų prekių ženklų drabužius, avalynę, tekstilę, elektronikos prietaisus ir daug kitų daiktų. Tačiau Anglija nepriklauso Europos Sąjungai, tad iš šios šalies atkeliaujančioms siuntoms taikomi mokesčiai. Kokie jie, kaip sumokėti ir ką reikia žinoti?

Kokie yra muitų mokesčiai iš Anglijos (UK)?

Siuntų iš Anglijos mokesčius sudaro importo PVM ir muito mokestis.

Importo PVM. Šio mokesčio dydis – 21 proc. Apskaičiuojamas jis nuo siuntos ir jos siuntimo išlaidų sumos, tad jei jūsų prekė kainavo 150 eurų, o siuntimo išlaidos siekia 20 eurų, importo mokestis skaičiuojamas nuo 170 eurų. Importo mokestis siuntoms iš Anglijos (UK) taikomas visoms prekėms.

Muito mokestis. Pastarasis taikomas tada, kai nekomercinės paskirties siuntos vertė viršija 150 eurų. Apskaičiuojamas procentinė dalis nuo prekės kainos ir jos siuntimo išlaidų sumos. Konkreti mokesčio suma priklauso nuo prekių pobūdžio ir klasifikavimo.

Kas yra muitas iš Anglijos (UK)?

Muito mokesčiu vadinama procentinė prekės vertės dalis. Jos dydis priklauso nuo konkrečios prekės pobūdžio ir klasifikavimo.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos?

Šis klausimas dažnai kyla todėl, kad dar visai neseniai mažos vertės siuntoms iš trečiųjų šalių buvo taikomos lengvatos. Tačiau nuo 2021 metų liepos 1 dienos net ir mažos vertės siuntos iš Anglijos (UK) yra apmokestinamos 21 proc. importo PVM bei kitais susijusiais mokesčiais.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Anglijos (UK)?

Dažnas Anglijos elektroninėse parduotuvėse įsigytas prekes nusprendžia deklaruoti savarankiškai. Tokiu atveju reikia užsiregistruoti BAP (Bendrasis naudotojų valdymo portalas), pateikti prašymą MLS (Muitinės leidimų sistemoje), kad norite gauti EORI kodą. Kai kodas bus suteiktas, iMDAS (Išmanioji muitinės deklaracijų sistema) galima pateikti savo prekių deklaracijas.

Svarbu! Savarankiškai glite deklaruoti tik prekes, kurių muitinė vertė yra mažesnė kaip 1 000 eurų ir už kurias pirkimo metu nesumokėtas PVM. Jeigu PVM už prekes mokėjote jas pirkdami, tai deklaruoti savarankiškai negalėsite – tai padarys vežėjas.

Dar svarbu žinoti, kad iMDAS deklaruoti prekes galima tada, kai siunta jau yra Lietuvos Respublikoje, t. y. kai gaunate pranešimą iš muitinės apie atvykusią siuntą, taip pat kai vežėjas yra informuotas, kad deklaruosite pats ir kai iš vežėjo jau esate gavę siuntos sekimo numerį bei jos buvimo vietą.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Kai siunta jau būna Lietuvos Respublikoje, jos gavėjas iš muitinės gauna pranešimą. Tuomet metas susimokėti mokesčius. Visi su prekių muitu susiję mokesčiai mokami ten, kur gavėjas siuntą deklaruoja. Jei siunta deklaruojama per Lietuvos paštą, tai mokama čia savitarnoje, jei siunta deklaruojama savarankiškai, importo mokesčiai mokami Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Gavėjui siunta pristatoma tik tada, kai visi mokesčiai sumokėti.

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti