5 siuntų siuntimo klaidos, kurių vertėtų vengti

2018/05/26

Siunčiant siuntas kartais pasitaiko netikėtų ar net kuriozinių situacijų. Būtent dėl to naudinga žinoti, kokių klaidų reikėtų vengti norint, kad jūsų siunta adresatą pasiektų sklandžiai ir greitai.

1. Netinkamai supakuoti siuntiniai

Už netinkamai supakuotą siuntą būsite atsakingas jūs (o nesupakuotos siuntos išsiųsti apskritai nepavyks), tad štai keletas patarimų:

- Bet kokį siunčiamą daiktą, priklausomai nuo jo dydžio, supakuokite į atitinkamą pakuotę: dėžę, voką, voką su burbuline plėvele viduje ar specialią kurjerių pakuotę. Tai svarbu dėl labai paprastos priežasties – netinkamai parinkta pakuotė gali padidinti siuntos kainą net iki 40 proc. ! Tad, jeigu siunčiame mobilų telefoną, nepakuokite jo į du ar tris kartus didesnę dėžę. Vertindami siuntos kainą kurjeriai atsižvelgia ne tik į siuntos svorį, bet ir į turį. Juk nenorite mokėti daugiau?

- Rinkdamiesi pakuotę atkreipkite dėmesį į siuntos savybes. Jeigu pakuojate dūžtančius daiktus, tai dėkite juos į dėžės centrą, o šonus užpildykite burbuline plėvele ar putos granulėmis. Kraudami dėžes kurjeriai jas kilnoja, deda vieną ant kitos, todėl pakuotė turi būti tam pritaikyta.

- Atkreipkite dėmesį į pakuotės patvarumą – siuntų pakavimui netinka popierius ar medžiaginės pakuotės, kurios gali lengvai plyšti. Baigę pakuoti dėžę saugiai užklijuokite lipnia juosta (tik jos nepadauginkite!), o jeigu įpakavimo negalima vartyti – uždėkite ženklą „rodyklė aukštyn“.

2. Siunčiami draudžiami daiktai

Yra daiktų, kuriuos siųsti draudžiama! Juos verta žinoti tam, kad nepatektumėte į nemalonias ar neplanuotas situacijas. Negalima siųsti daiktų, kurie yra uždrausti pagal bent vienos iš valstybių, kurių teritorija vykdomas vežimas, įstatymus; taip pat negalima siųsti didelės vertės daiktų, kuriuos, patyrus žalą, būtų sunku atkurti ar pakeisti lygiaverčiais daiktais.

Siųsdami draudžiamus daiktus rizikuojate, kad jie bus sulaikyti muitinės ir sunaikinti.

3. Nesukonkretinami siuntinių pavadinimai

Kai kurie daiktai gali būti siunčiami tik su sąlyga, kad jų pavadinimas bus sukonkretintas. Tai daiktai, patenkantys į šias kategorijas:

- automobilio detalė (angl. car part),

- dovana  (angl. gift),

- prekė iš Ebay.com,

- pavyzdys (-džiai) (angl. sample (-s)),

- asmeninis daiktas (angl. personal item).

Šie daiktai nėra įtraukti į draudžiamų siuntų sąrašą – jiems tiesiog reikalingas detalesnis aprašymas. Jeigu kurjeris jo neras, gali būti, kad užsakymas bus nutrauktas be įspėjimo, o apmokėjimas už paslaugą nebus grąžinamas.

4. Nenurodomi duomenys

Atlikdami siuntos užsakymą, būtinai nurodykite tikslų savo bei siuntos gavėjo adresą, kontaktinį telefono numerį ir kitą būtiną informaciją, be kurios jūsų siunta nepasieks savo kelionės tikslo.

Užpildę visus reikalingus duomenis gausite siuntos dokumentus – juos atsispausdinkite bei saugiai pritvirtinkite gerai matomoje siuntos vietoje. Štai, jūsų siuntinys jau pasiruošęs kelionei!

5. Netinkamai pasirinktas paslaugos tipas

Prieš siųsdami savo siuntą apgalvokite tai, kada ji turėtų pasiekti gavėją. Jeigu siunta skubi – rinkitės Express paslaugą ir jį adresatą pasieks per 1-3 darbo dienas. Jei terminas nėra toks „degantis“, siūlome rinktis Economy paslaugą: siunta kelionėje užtruks vos keliomis dienomis ilgiau, o jūs galėsite papildomai sutaupyti.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti