Artimiausi paštomatai: siuntimas ir atsiėmimas

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Paštomatų tikrai negalima jau vadinti naujiena, bet ir senbuviais siuntų gabenimo sektoriuje jie irgi dar nėra. Prieš kurį laiką įžengę į šią rinką sukėlė šiokį tokį perversmą ir sėkmingai plečiasi, kadangi jų privalumus atranda vis didesnis skaičius fizinių asmenų ir verslo subjektų, ypač e. prekybos srityje. Šiandien labai didelė visų siuntų dalis keliauja būtent į paštomatus. Ar galėtume stebėtis, kai tiek siuntėjui,, tiek ir gavėjui tai suteikia kur kas daugiau laisvės ir patogumo? Tad aptarkime, kaip išsiųsti siuntą paštomatu, kaip ją atsiimti ir ką daryti įvykus tam tikroms nenumatytoms aplinkybėms.

Siuntimas paštomatu

Didžiausias siuntimo paštomatu privalumas yra tas, kad siųsti siuntą galite bet kuriuo jums patogiausiu metu. Taigi nereikia derintis prie pašto ar kurjerių darbo laiko arba atsižvelgti į kitas nuo jūsų nepriklausančias aplinkybes, nes į paštomatą siuntą galite pristatyti kada tik patogu jums: ryte, vėlų vakarą ar net naktį. Negana to, privalumais mėgaujasi ir siuntos gavėjas, kuriam nereikia kurjerio laukti namuose nurodytu metu. Siuntą iš paštomato galima atsiimti tada, kada patogu, per tam tikrą nurodytą kelių dienų laikotarpį.

Dar daugiau galimybių suteikia platus paštomatų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje bei kituose miestuose ir miesteliuose tinklas, todėl galima pasirinkti tą, kuris patogiausias strateginiu požiūriu:

•  Omniva paštomatai;
•  LP Express paštomatai;
•  DPD paštomatai;
•  Venipak paštomatai;
•  Itella paštomatai.

Jei domina paštomatų adresai ir visos kitos siuntų surinkimo vietos, informacija galite rasti mūsų svetainėje.

Kodėl verta siųsti siuntą paštomatu?

Tie, kurie siuntimą paštomatu jau išbandė, puikiai žino, kaip tai patogu, efektyvu laiko taupymo atžvilgiu. Tačiau tie, kurie dar paštomatu siuntos nėra siuntę, dvejoja. Tad štai keli aspektai, kurie padės apsispręsti, kodėl verta siuntą siųsti paštomatu:

Efektyvus laiko taupymas. Jums nereikės laukti kurjerio, nes siuntą siųsti galėsite iškart, kai ją paruošite.

Nepriklausomas laiko planavimas. Siuntimas paštomatu leis nesiderinti prie kitų aplinkybių, kurjerio ar pašto darbo laiko ir panašiai, nes siuntą galėsite siųsti bet kuriuo paros metu, 24 valandas per parą – tada, kada patogiausia jums.

Platus paštomatų tinklas. Paštomatai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje ir kitose vietovėse išsidėstę labai plačiai, jie įsikūrę patogiose strateginėse vietose, pavyzdžiui, šalia parduotuvių ar jų patalpose, tad dažnu atveju galbūt net nereikės papildomai iki paštomato vykti, nes jis bus jums pakeliui.

Kaip išsiųsti siuntą paštomatu?

Siuntinio siutimas paštomatu toks paprastas, kad pabandę neabejotinai siųsite tik šiuo būdu. Jei turite pasirinkę konkretų paštomatą, pavyzdžiui, esantį arčiausiai jūsų ar siuntos gavėjo namų, darbo vietos, prisijunkite prie paštomato paslaugas teikiančios įmonės puslapio, prisiregistruokite prie savitarnos (galite siųsti ir be registracijos, bet jei siunčiate dažnai, išsaugota informacija kitus kartus padės taupyti laiką) ir suveskite savo siuntos duomenis. Atsispausdinkite siuntos lipduką ir priklijuokite ant siųsti paruoštos siuntos.

Svarbu! Jei namuose neturite galimybės atsispausdinti siuntos lipduko, tai nebus problema – pasirinkite poziciją, kad jį spausdinsite paštomate.
Jei anksčiau paruošta siunta jau su lipduku, atvykę prie paštomato spauskite „Siųsti siuntą“ ir vadovaukitės tolesniais nurodymais ekrane. Kai atliksite visus veiksmus, atsidarys jums priskirtos paštomato durelės. Atsidarius durelėms įdėkite siuntinį, dureles uždarykite ir, jei reikia, patvirtinkite, kad siuntinys įdėtas.

Siuntimo procesas gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo paslaugos teikėjo.

Kitas kur kas paprastesnis būdas siųsti siuntą paštomatu – Siuskpigiau.lt. Savitarnos platformoje suveskite siuntos duomenis ir sistema jums akimirksniu išfiltruos potencialių paslaugos teikėjų pasiūlymus: kainą, pristatymo terminą. Pasirinkite, kuris variantas jums priimtiniausias ir sekite tolesnius nurodymus. Užsakę paslaugą per 15–20 minučių e. paštu gausite siuntos dokumentus, kuriuos galite atsispausdinti iškart arba paštomate. Atvykę prie paštomato vadovaukitės ekrane nurodytais veiksmais.

Kokių matmenų siuntą galima siųsti?


Konkretūs matmenys priklauso nuo paslaugos teikėjo. Paprastai siuntų dydžiai skirstomi į XS, S, M, L ir XL. Supakavę savo siuntinį išmatuokite jos aukštį, plotį ir gylį – pagal šiuos matmenis nustatykite, kokiam siuntos dydžiui jūsų siunta bus priskirta konkretaus paslaugos teikėjo paštomate.

Kaip priklijuoti siuntos lipduką?

 • Siuntinio siuntimas paštomatu įpareigoja atsakingai paruošti siuntą siuntimui. Pirmiausia, jei pakuotę naudojate jau ne pirmą kartą, įsitikinkite, kad ant jos nėra likusių senų lipdukų bei kitokių žymėjimų.
 • Siuntos lipduką reikia klijuoti matomoje lygioje vietoje, ne ant briaunų ar sujungimų. Lipdukas ir jame esanti informacija turi būti matoma, aiški, nepažeista. Lipduko brūkšninis kodas negali būti uždengtas, pavyzdžiui, lipnia juosta.
 • Ant siuntos lipduko nieko nereikia rašyti ranka! Visą informaciją suvedate į sistemą, o lipdukas atspausdinamas. Jame turi būti nurodytas gavėjas bei siuntėjas, tikslūs abiejų pusių (siuntėjo ir gavėjo) adresai, kontaktiniai telefonai. Rašydami adresus venkite sutrumpinimų ar neaiškių žymėjimų, rašykite pilnus miestų, gatvių, rajonų pavadinimus.

Ką daryti, jei siunta netelpa į paštomatą?

 • Neabejotinai žinote, kad paštomatai yra įvairių dydžių. Siekdami išvengti šios problemos turite labai tiksliai išmatuoti savo siuntos matmenis ir pasirinkti jai tinkamą paštomato dydį. Jei siuntą išmatuosite tiksliai, tokia problema neturėtų atsirasti.
 • Jei visgi nutiko taip, kad siunta į dėžutę netelpa, lengvai paštomato skyrelį pakeiskite. Visas instrukcijas rasite ekrane, apmokėsite už didesnį skyrelį ir viskas – jūsų siunta bus sėkmingai įdėta į paštomatą išsiųsta.

Kaip atsiimti siuntą paštomatu?

Siuntą atsiimti iš paštomato taip pat paprasta, kaip ir ją išsiųsti. Apie atkeliavusią siuntą gavėjas informuojamas SMS žinute ir / arba e. paštu. Toje informacijoje būna nurodytas durelių atrakinimo kodas, kuris bus jūsų „raktas“. Taigi atvykę prie paštomato spauskite „Atsiimti siuntą“ (arba  „Atsiimti siuntinį“ ar panašiai, priklauso nuo paštomato). Įveskite gautą durelių atrakinimo kodą, paštomato durelės automatiškai atsidarys – paimkite savo siuntą. Jeigu atkeliavęs siuntinys yra jūsų pirkinys iš e. parduotuvės ir už jį nebuvo mokėta pirkimo metu, tuomet paštomate atsiras nurodymai, kaip susimokėti už siuntinį. Tai padarysite naudodami savo banko kortelę.

Atsiėmę siuntą būtinai uždarykite paštomato dureles. Jei reikia, paštomatai gali atsispausdinti kvitą.

Ar paštomate galima sumokėti už siuntą?

Žinoma, už siuntą galite apmokėti jos atsiėmimo metu. Tam bus reikalinga banko kortelė. Paprastai paštomatuose galima atsiskaityti bet kuria banko kortele, tačiau visgi naudinga prieš tai pasitikrinti, ar jūsų turima kortelė tiks konkrečiame paštomate.

Kaip elgtis, jei siunta atvyko sugadinta?

 • Nors kurjerio paslaugos vykdomos labai atsakingai, visgi pasitaiko, jog dėl vienų ar kitų aplinkybių siunta būna pažeista. Jei atsiėmę siuntą paštomate pastebėjote pakuotės pažeidimus, apžiūrėkite juos, užfiksuokite pažeidimus telefonu dar būdami prie paštomato. Informavę siuntėją apie įvykį, aprašą su užfiksuotais pažeidimais pateikite jam per nurodytą laiką nuo siuntos pristatymo.
 • Atsidarę siuntą įvertinkite, ar nepažeistas siuntos turinys. Jei siuntos turinys visgi buvo pažeistas, pretenziją galima pateikti per nurodytą terminą.

Ką daryti, jei siunta dingo?

 • Jeigu jūsų siunta nebuvo pristatyta į paskirtą vietą, susisiekite su paštomato paslaugas teikiančia įmone – tai galite padaryti telefonu ar parašę e. laišką. Jei kreipsitės e. paštu, iškart galite pridėti ir siuntos išsiuntimo kvito kopiją.
 • Beje, turėdami siuntos registracijos numerį visada galite jos kelionę sekti paslaugas teikiančio kurjerio svetainėje.
 • Jei nutiko taip, kad siunta tikrai pasimetė, per nurodytą laikotarpį galite pareikšti pretenziją.
 • Jei siunta keliauja per Siuskpigiau.lt, tai siuntų paieška bus labai paprasta – svetainėje laukelyje įveskite užsakymo arba siuntos numerį ir spauskite „Ieškoti“ – pamatysite siuntos buvimo vietą realiu laiku.
sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti