Vaizdo įrašų redagavimo programos

2022/12/30

Pasaulyje, kuriame dominuoja vaizdinis turinys, patrauklus vaizdo įrašas gali padėti paskatinti jūsų prekės ženklo sėkmę. Creatively Squared platforma skelbia, jog net 80 % verslų, savo socialinių tinklų turinį praturtinusių vaizdo įrašais, sulaukė didesnių pardavimų (lyginant su laikotarpiu, kai vaizdo įrašai nebuvo skelbiami). Tačiau įrašas turi būti traukiantis akį: sukurti nuostabų vaizdo turinį galima tik naudojant programinę redagavimo įrangą. Šiame tinklaraščio įraše pasidalinsime programomis, kurios padės kuriamus vaizdo įrašus padaryti profesionalesniais.  

Gali kilti klausimas – kam iš vis reikia vaizdo įrašų? Įvairaus vizualinio turinio (pvz. Instagram, Pinterest) platformoms užtenka nuotraukų, o Facebook ir Linkedin galima užpildyti įtraukiančiais tekstais. Tačiau rinkodaros ir socialinių medijų žinovai išskiria kelias naudas, galinčias įkvėpti išbandyti vaizdo įrašų naudojimą:

Statista skelbia, jog 2022 m. antrąjį ketvirtį vaizdo įrašus žiūrėjo 92,7 % visų interneto vartotojų, tad galima sakyti, jog kasdien įvairius video žiūri milijardai. Tiesa, 1-2 populiariausių vaizdo įrašų kategorijas dalijasi muzikiniai klipai bei komiški vaizdeliai, bet trečioje vietoje rikiuojasi mokomieji vaizdo įrašai (29,2 % auditorijos), o dar žemiau sutinkame ir prekių apžvalgų (ang. review) kategoriją (27 %). 

Įtraukus produktų vaizdo įrašus į savo el. prekybos svetainę, anot ekspertų, praktiškai iš karto pasiekiamas didesnis vartotojų įsitraukimas (ang. engagement). Vaizdo įrašų kūrimo platformos Cinema8 statistiniai duomenys rodo, kad vidutiniškai klientas žiūrėdamas vaizdo įrašus internete praleidžia apie valandą. Be to, apie 90 % vartotojų naudoja vaizdo įrašus prieš pirkdami bet kokį produktą internetu.

Vaizdo įrašų naudojimas gali sumažinti prekių grąžinimo procentą. Jis gali dar tiksliau reprezentuoti prekę nei tik nuotraukos ar aprašymai, tad klientas susidaro konkretesnį ir realistiškesnį produkto vaizdą. Dėl to mažėja neišpildytų lūkesčių rizika, o kartu su ja – ir sugrįžtančių prekių procentas.

Nuo ko pradėti?

Nusprendus savo socialinius tinklus bei el. svetainę papildyti vaizdo įrašais, pirmas veiksmas, kurį turite atlikti – išmokti tuos įrašus montuoti ir pateikti klientams. Žinoma, galima bandyti eiti lengvesniu keliu ir įdarbinti savo srities specialistą, tačiau jeigu vaizdo įrašai dar tik atranda savo vietą jūsų rinkodaros strategijoje, montažo mokslą galite pabandyti perkąsti patys (arba įmonės rinkodaros specialistas). O tam, kad nereikėtų daug investuoti į programinę įrangą – dalijamės nemokamomis programomis. 

Blender. Šią programą daugelis net ir pažengusių vaizdo įrašų kūrėjų išskiria kaip vieną geriausių variantų. Plati įrankių pasiūla leis laisvai lietis kūrybinėms idėjoms – nuo įprasto vaizdo medžiagos redagavimo ją karpant bei keičiant spalvas iki 3D animacijų kūrimo. Vienas didžiausių privalumų, tiesa, išryškina ir trūkumą – pradedantiesiems vartotojams įrankių visuma gali būti paini, tad jeigu tik pradedate savo kūrybinį kelią, vertėtų startuoti su paprastesne alternatyva. Programa yra nemokama, tinkama pagrindinėms operacinėms sistemoms.

PowerDirector Essential. Jeigu Blender įvardijama kaip sunkiai įkandama pradedantiesiems vartotojams, tai PowerDirector Essential tinkama įvairių gebėjimų kūrėjams. Specialistai pažymi, kad vartotojo sąsaja yra intuityvi, todėl pradedantiesiems lengva redaguoti vaizdo įrašus, o patikimos išplėstinės funkcijos patenkins net labiausiai patyrusius redaktorius. Galima naudoti nemokamą programos versiją, tačiau joje yra ribojamas išorinių platformų (kaip Shutterstock) medžiagos vartojimas bei formatai, kuriais galite išsaugoti savo sukurtą turinį.

HitFilm Express. Jeigu norite savo vaizdo įrašus prisotinti specialiaisiais efektais (ang. visual effects – VFX), ši programa kaip tik Jums. Daugiau nei 180 šiai sričiai skirtų funkcijų ir gausus mokomųjų vaizdo įrašų asortimentas leis net ir blankiausią turinį padaryti ryškiu ir spalvingu. Prieš atsisiunčiant šią programinę įrangą, Hitfilm prašo vartotojų socialiniuose tinkluose pasidalinti sugeneruota žinute, tačiau tai labai maža kaina už tokią pažangią programinę įrangą. Tiesa, pažengę vartotojai pažymi, jog vartotojo sąsaja nėra itin lengvai perprantama, tad gali prireikti laiko, kol galėsite pilnai išnaudoti programos potencialą.

OpenShot. Technologijų naujienas gvildenantis leidinys TechRadar šią programą įvardija kaip geriausią pradedantiesiems, norintiems naudoti pažengusių lygio įrankius. Tad jeigu dar nesate montažo asas, tačiau pagerinti garsą ir suklijuoti du apkarpytus vaizdo įrašus nebeužtenka, ši programa kaip tik Jums. Paprasta ir intuityvi sąsaja leidžia lengvai surasti reikiamus įrankius, o norimas vaizdo ar garsų įrašų dalis į reikiamą vietą perkelsite naudodamiesi „nuvilkimo“ (ang. drag and drop) funkcija. Tiesa, pažengę vartotojai negaili kritikos OpenShot, kadangi ne visos funkcijos veikia taip, kaip norėtųsi. Programa yra visiškai nemokama ir suderinama su įvairiomis operacinėmis sistemomis.

Movie Maker Online. Anot specialistų, tai – vienas lengviausiai prieinamų internetinių įrankių nemokamam vaizdo įrašų redagavimui. Programa puikiai pasitarnaus tiems, kurie šiuo metu neturi kompiuteriui skirtos vaizdo įrašų redagavimo programinės įrangos ir nori greitai atlikti elementarius montažo veiksmus. Tiesiog keliaukite į svetainę, kelkite reikalingus vaizdo įrašus ir pradėkite montavimą. Jokio programinės įrangos atsisiuntimo, jokios registracijos. Tiesa, programoje taip pat integruota autorinėmis teisėmis neapribotų vaizdo bei garso įrašų biblioteka, kuriuos galite panaudoti savo kuriamų vaizdo įrašų gerinimui. Vienintelis rimtas trūkumas – dingus internetui, pasibaigs ir darbas. 

WeVideo. Dar vienas įrankis, kuris dažno eksperto yra įvardijamas kaip nepamainomas pradedantiesiems ar, pavyzdžiui užsiėmusiam socialinių tinklų nuomonės formuotojui. WeVideo garsėja universaliais vaizdo įrašų šablonais, efektų, nuotraukų ir garso įrašų biblioteka bei galimybe apdoroti įvairių formatų vaizdo įrašus. Tačiau su privalumais pasireiškia ir programos ribotumas – nemokama programos versija neleidžia įrašų išsaugoti geresne nei 480p raiška, o per mėnesį galima išsaugoti vos 5 min. turinio. Taigi, su keliais 40-50 sekundžių trukmės reels tipo įrašais į rėmus dar tilpsite, tačiau ilgesni vaizdo įrašai jau reikalaus papildomų investicijų. 

DaVinci Resolve. Ši programa yra puikiai vertinama pažengusių vaizdo įrašų redaktorių, nes pasižymi aukštos kokybės vaizdo efektų gausa, ištobulintais dirbtinio intelekto įrankiais (pvz. automatiniu spalvų balansavimu), kelių kamerų vaizdų (ang. multicam) redagavimo galimybe bei profesionalia garso suvedimo sistema. Į šią programą dažniausiai atsigręžiama, kai reikia paruošti itin aukštos raiškos vaizdo įrašą, pvz. reklamą televizijai. Daug įrankių išryškina ir vieną didžiausių trūkumų – tam, kad programos veikimas būtų sklandus, reikalingas galingas kompiuteris su gera vaizdo plokšte. 

Windows Video Editor. Pabaigai palikome paprastus, tačiau ne prastus, įrankius, kuriuos vartotojams suteikia pasirinkta kompiuterio operacinė sistema. Windows vartotojai gali neribotai ir nemokamai naudotis integruota Video editor funkcija. Programoje nėra daug įvairių įrankių, tačiau automatinės peržiūros galimybės (kai pilnai nepritaikius efekto galima pamatyti, kaip atrodys užbaigtas įrašas), 3D efektai, automatinis vaizdo įrašo montavimas (programa intuityviai sulipdo vaizdo įrašus, parenka perėjimus ir pan.) – pradedantiesiems pats tas.

iMovie. Šia programa nemokamai gali naudotis visų MAC operacinę sistemą palaikančių įrenginių vartotojai. Be bazinių karpymo ir montavimo įrankių, iMovie palaiko 4K raiškos vaizdo įrašus, padalinto ekrano (ang. split screen) funkciją. Tačiau abi nemokamas operacinių sistemų vaizdo įrašų redagavimo programas kritikuoja pažengę vartotojai, pažymintys, jog funkcijų pasiūla yra itin ribota ir tinka tik labai paprastiems montavimo darbams.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti