Siuntinio paruošimas

2023/05/19

Galite turėti geidžiamiausią produktą rinkoje ir siūlyti jį už pačią prieinamiausią kainą, tačiau jeigu turėsite problemų su prekės pristatymu, klientai nuo jūsų nusigręš. Svetainė Deliver Better skelbia, jog net 84 % pirkėjų teigia nesugrįšiantys pas pardavėją, jeigu juos nuvils pristatymas (užtruks neįprastai ilgai, siunta dings ir pan.). Tad stengtis, kad siuntinio kelionė būtų kuo sklandesnė – tikrai verta.

Žinoma, itin svarbu pasirinkti tinkamus bei patikimus pristatymo partnerius bei įsivertinti, jog pristatymo kaina būtų apskaičiuojama taip, kad įmonė nepatirtų reikšmingo nuostolio. Tačiau svarbu ir tai, kokia siunta bus perduota pristatymo paslaugą teikiančiam partneriui. Ar yra visa informacija? Kaip atrodo tinkama pakuotė? Kaip rašyti ant voko? Į šiuos ir kitus galinčius kilti klausimus atsakysime toliau tinklaraščio įraše.

Siuntos duomenys

Siuntinio gabenimas nėra įmanomas, jeigu nėra tiksliai žinoma, kur ir kam siunta turi nukeliauti. Duomenys, kurių privalomai reikia – gavėjo vardas bei pavardė, tikslus adresas, susietas su pašto kodu bei kontaktinė informacija, pvz. telefono numeris arba elektroninis paštas. Kontaktai reikalingi tais atvejais, kai adresato nepavyksta rasti nurodytu adresu arba kurjeriams bei muitinei reikalingas informacijos patikslinimas.

Tiesa, net ir tiksliausi duomenys nepadės siuntiniui pasiekti galutinės stotelės, jeigu patys duomenys bus pateikti netvarkingai arba netinkamai. Nors daugelis fizinių asmenų vis dar teiraujasi kurjerių, kaip rašyti ant voko ar dėžės visus reikiamus duomenis, informacijos rašymas ant siuntinio ranka turėtų likti praeityje. Dažniausiai, siekiant užtikrinti tikslumą bei palengvinti siuntos kelionės automatizavimą (pvz. rūšiavimo centruose, muitinėse), kurjeriai sudaro galimybę sugeneruoti unikalią siuntos etiketę.

Nesvarbu, ar rašysite ranka, ar klijuosite spausdintą informaciją, duomenys turi būti pateikti aiškiai matomoje vietoje – pageidautina dėžės viršuje, pakuotės priekyje. Jeigu duomenys yra užrašyti, pasirūpinkite, jog drėgmė ar spaudimas negalėtų nutrinti teksto. Jeigu renkatės klijuoti kurjerių sugeneruotus dokumentus, stipriai juos pritvirtinkite prie pakuotės. Bet koks duomenų praradimas (nesvarbu – neaiškus, nutrintas tekstas ar nuplyšusi etiketė) gali trikdyti sklandų siuntinio pristatymą.

Prekės pakavimas

Už teisingą informacijos pateikimą ne mažiau svarbu ir tai, kaip siuntimui paruošite savo prekę. Atrodytų, ką čia daug galvoti – dedi į maišelį ar dėžutę ir tiek. Tačiau viskas yra kiek sudėtingiau.

Pirmiausia, svarbu daiktą deramai paruošti siuntimui. Jeigu siunčiate trapų, lengvai sudužti galintį dalyką, rekomenduojama naudoti apsaugines medžiagas, pvz. burbulinę plėvelę, smulkintą kartoną, oro pagalvėles ir pan. Daiktas turi būti kruopščiai įpakuojamas į minėtąsias medžiagas. Jeigu objektas turi ąseles ar kitas išsikišusias detales (pvz. siunčiate dailią vazą), joms turi būti skiriamas papildomas dėmesys ir apsauga. Jeigu siunčiami keli trapūs daiktai, rekomenduojama pakuoti juos taip, kad šie tarpusavyje nesiliestų.

Jeigu Jūsų siuntinyje yra skysčių (pvz. siunčiate kvepalus), pirmiausia įsitikinkite, kad tara yra sandariai užsukta. Kelis kartus pavartykite, palaikykite aukštyn kojomis – įsitikinkite, jog nėra galimybės skysčiui pratekėti. Prekės apsaugai pakuotėje rekomenduojama rinktis pjuvenas, medžiagos atraižas ar kitas drėgmę sugerti galinčias medžiagas (jeigu pratekėjimo visgi nepavyktų išvengti). Taip pat tokioms siuntoms siūloma naudoti specialų žymėjimą, kuriuo vežėjai būna įspėjami apie draudimą vartyti siuntą.

Galiausiai, nesvarbu, ką siųsite, turite pasirinkti patvarią išorinę pakuotę. Priklausomai nuo siunčiamos prekės, galite rinktis įvairių dydžių kurjerinius vokus (šie gali būti viengubi, pagaminti iš plastiko ar popieriaus, arba kelių sluoksnių, pavyzdžiui popieriniai su burbulinės plėvelės intarpais), kartonines dėžes ar net siuntą paletizuoti. Svarbiausia, kad pakuotės būtų sandarios, nepažeistos.

Dar vienas svarbus aspektas – tinkamai parinkite išorinės pakuotės dydį. Kodėl tai svarbu?

  • Padeda apsaugoti siuntos turinį. Jeigu pasirinksite per mažą pakuotę, ši tinkamai neužsidarys, o blogiausia, kas gali nutikti tokiu atveju – daiktai gali būti prarasti. Neįprastai didelė pakuotė irgi nėra tinkamas variantas – jos viduje daiktas gali turėti perteklinės vietos, vartytis, o taip didėja rizika prekę pažeisti, sudaužyti. Būtent dėl šios priežasties verslams, kurie prekiauja įvairių dydžių daiktais, rekomenduojama turėti bent kelių skirtingų dydžių pakuotes. Optimali pakuotė – tokia, kurioje įdėjus siunčiamą daiktą, iki kraštų lieka apie 2-3 cm.
  • Padeda sutaupyti. Ne paslaptis, jog pristatymo kainai didžiausią įtaką turi pakuotės dydis ir svoris. Tai – viena iš priežasčių, kodėl svarbu pasirinkti daiktų tūrį atitinkantį įpakavimą. Jeigu tūrinis svoris (vertinamas pagal pakuotės dydį) stipriai didesnis už daikto svorį, reikėtų galvoti apie pakuotės sumažinimą. Ir atvirkščiai – jeigu siunta sveria neįprastai daug, galbūt reikėtų pagalvoti apie lengvesnes pakavimo medžiagas.

Siuntimas už ES ribų

Jeigu siuntinys keliauja už Europos Sąjungos ribų, turite įvertinti dar kelis aspektus.

  • Pasidomėkite, ar į valstybę tikrai galima importuoti siunčiamą daiktą. Kurjeriai bei jų partneriai dažniausiai yra suformavę draudžiamų siųsti daiktų sąrašus, kuriuos visuomet būtina peržiūrėti ir įsitikinti, jog jūsų prekių juose nėra. Tačiau dažnai valstybės turi ir kitų apribojimų, pvz. į JAV draudžiama siųsti Lietuvoje itin populiarius Kinder šokoladinius kiaušinius. Tad būtinai pasidomėkite, ar Jūsų prekė nebus apgręžta muitinėje bei ar neteks už bandymą siųsti daiktą mokėti baudos.
  • Siuntimas į trečiąsias šalis pareikalauja muitinei pateikti siuntinio deklaraciją. Tai dokumentas, kuriame nurodyti siunčiami daiktai. Šį dokumentą privalote pildyti kruopščiai ir atidžiai – pateikti tikslią ir teisingą informaciją. Venkite aptakių įvardijimų, pavyzdžiui vietoje „prekės, skirtos pardavimui“, tiksliai įvardinkite siunčiamą daiktą – tarkim, „kamuolys“. Bet koks nukrypimas deklaracijoje reikalaus informacijos tikslinimo, o tai prailgins siuntos pristatymo trukmę.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti