Prekių apmokėjimas eBay: kokių pokyčių tikėtis?

2019/07/19

Ebay – jau 23 metus veikianti internetinių aukcionų ir elektroninės prekybos svetainė, itin populiari ir lietuvių tarpe. Tautiečiai svetainėje ne tik apsiperka – yra linkę ir patys parduoti įvairias prekes.

Tam, kad neatsiliktų nuo rinkos ir technologinio vystymosi, platforma yra priversta nuolat tobulinti savo įrankius ir keistis. Naujausi ir vis dar vystomi pokyčiai palies ir pirkėjus, ir pardavėjus, mat šįkart pokyčių taikinyje – prekių apmokėjimas.

Naujovė – valdomi apmokėjimai

Kalbos apie pokyčius apmokėjimo srityje prasidėjo dar 2018 m. pradžioje. Tuomet strategija pristatyta kaip valdomų apmokėjimų (ang. managed payments) įgalinimas, kurio esmė –apmokėjimo procese atsisakyti tarpininkų (pvz. PayPal), taip supaprastinant sandorius. Kompanijos tarptautinių apmokėjimų vadovė Alyssa Cutright pastebėjo, kad toks pokytis buvo privalomas, atsižvelgiant į pardavėjų pastabas.

„Žinome, kad mūsų pardavėjų bendruomenė buvo nepatenkinta platformos apmokėjimo sistemos veikimu. Taigi, bendradarbiaudami tiesiogiai su pardavėjais, aiškiai matydami su apmokėjimų vykdymu susijusią padėtį, prioritetu laikome būtent valdomų apmokėjimų sistemos naujovių diegimą“, – teigia A. Cutright.

Jos minimi pokyčiai – tiesioginės išmokos į pardavėjų banko sąskaitas, sutelkta mokesčių sistema, kai visos išlaidos pateikiamos vienoje sąskaitoje (dabar yra mokama kelis kartus už skirtingas paslaugas), ir nauji apmokėjimo būdai pirkėjams.

Nuo praėjusių metų rugsėjo šią sistemą naudoja tik mažas, norą išbandyti išreiškusių pardavėjų ratas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vokietijoje. Planuojama, jog naująja sistema didžioji dalis pardavėjų naudotis pradės iki 2021 metų.

Jau įžvelgia gerąsias ir blogąsias puses

Nors pardavėjų, išbandančių valdomus apmokėjimus, procentas dar labai mažas, jau netrūksta atsiliepimų apie sistemą. E-komercijos specialistai SellerZen parengė išsamią apžvalgą, kurioje pabrėžė geriausias ir blogiausias sistemos puses.

Prie pardavėjams suteikiamų privalumų, SellerZen išskyrė supaprastintą apmokėjimų valdymą ir sekimą bei skaidresnį sąskaitų faktūrų išrašymą, leidžiantį matyti visus mokesčius (įkėlimo mokestis (ang. Insertion Fees), galutinės vertės mokestis (ang. Final value fees) ir kt.)  vienoje vietoje. Tiesa, ekspertai pastebi, kad ir mokesčiai eBay svetainei įgalinus valdomus apmokėjimus yra mažesni (2,7 % nuo pardavimų vietoj 2,9  % naudojantis PayPal). Taip pat tai, jog išmokos keliauja tiesiai į pardavėjo sąskaitą, leidžia kasdien gauti įplaukų.

Galimybė išbandyti naują sistemą, anot SellerZen, atskleidė ir jos trūkumus. Pirmiausia tai, kad išbandyti naująją tvarką gali tik ribotas skaičius pardavėjų vos dviejose šalyse. Taip pat valdomi apmokėjimai nesuteikia galimybės dalyvauti eBay for Charity projekte bei neįgalina globalaus pristatymo programos (ang. Global Shipping Program (GSP)). Galiausiai, pristatymas per JAV pašto sistemą vis dar apmokamas per PayPal, o tai sukuria papildomų nepatogumų pardavėjams.

Pirkėjai su sistemos įvedimu taip pat neišvengs pokyčių, kurie, anot SellerZen, gali įnešti šiek tiek pasimetimo. Šiandien iš įpročio pirkėjai didžiąją dalį pirkinių apmoka per PayPal, tačiau tai prailgina atsiskaitymo už prekes procesą. Įgalinus valdomus apmokėjimus, atsiskaitymas  taps paprastesnis, nes nebereiks jungtis prie PayPal – užteks tik suvesti banko kortelės duomenis ir įvykdyti apmokėjimą. Taip pat bus galimybė išsaugoti įvestą informaciją, tad kitas apmokėjimas bus dar paprastesnis.

Plėsis ir apmokėjimo būdai

Tekste jau kelis kartus paminėjome didėjantį apmokėjimo būdų skaičių. Kaip A. Cutright pastebėjo, jų skaičius iki 2021 m. toliau augs, o dabar testuojami ir svetainės vartotojams prieinami tik keli pasirinkimai.

„Šiandien pirkėjai gali atsiskaityti kreditinėmis ir debeto kortelėmis, kaip ir bet kurių kitų e-parduotuvių platformose. Taip pat įgaliname apmokėjimus per ApplePay ir tai yra pirmas žingsnis, suteikiant daugiau galimybių ir lankstumo mūsų pirkėjams“, – praėjusį rudenį kalbėjo eBay tarptautinių apmokėjimų vadovė.

Šį pavasarį taip pat buvo pridėta galimybė atsiskaityti ir per Google Pay. Taip pat vasaros pradžioje sugrįžo apmokėjimo galimybė per PayPal sistemą.

Tačiau tikėtina, kad toks apmokėjimo būdų pasirinkimas nėra baigtinis. Birželio mėnesį eBay vadovybė susitiko su kriptovaliutų vystytojos The Libra Association atstovais bei susitikime aptarė bendradarbiavimo galimybes. „Dabar eBay kasdien jungia milijonus perkančių ir parduodančių žmonių. Žvelgiant į ateitį, matome augančias decentralizuotos viešos transakcijų saugojimo sistemos (ang. blockchain) bei kriptovaliutų galimybes. Mes žengiame į naują erą, kur greitis bus naujoji valiuta. Blockchain ir kriptovaliutos neišvengiamai taps naujai prekybą apibrėžiančiu aspektu“, – apie susitikimo idėjas rašoma oficialiame platformos tinklaraštyje ebayinc.com.

Kadangi valdomų apmokėjimų sistema vis dar yra vystoma ir nėra aišku, kada tai paveiks Lietuvos pirkėjus bei pardavėjus, visą informaciją apie mokėjimus platformoje galite rasti paspaudę čia.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti