Nedžiugina gauta dovana. Koks sprendimas?

2018/12/21

Graži tradicija Kalėdų rytą keistis dovanomis su artimaisiais yra kone labiausiai laukiama žiemos švenčių dalis. Deja, tačiau kartais nutinka taip, kad atidarę dėžutę, joje randame visai ne tai, ko mums reikėjo arba ne tai, ko tikėjomės ir tuomet tie daiktai ima užimti nereikalingą vietą namuose. Tad, kyla klausimas, ką daryti su gautomis dovanomis, kurios nedžiugina ir kaip iš tiesų išrinkti geriausią dovaną artimajam? Dalinamės keletu patarimų.


Kaip elgtis su dovana, kuri nedžiugina?

Parduokite

Nors sakoma, kad „dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“, bet jeigu nutiko taip, kad gavote dovaną, kuri jums nekelia džiaugsmo, tuomet pagalvokite, kaip tinkamiausiai galėtumėte pasielgti. Pavyzdžiui, gavote megztinį, kuris neatitinka jūsų dydžio arba tiesiog yra ne jūsų skonio – galite jį įkelti į tokius puslapius kaip vinted.lt ar pan. ir parduoti. Galbūt tai, kas jums netiko, kitą labai pradžiugins.

Apsikeiskite

Kalėdinių dovanų prasmė ir esmė – parodytas dėmesys ir rūpestis artimajam, o ne įmantriai supakuotos dėžutės turinys. Jeigu gavote dovaną, kuri tikrai jums netinka – paklauskite, galbūt ją dovanojęs žmogus dar turi čekį, leidžiantį keisti pirkinį. Patys dovanodami dovanas nepamirškite, kad pridėtas čekis nėra negražus gestas, priešingai – tai palengvinimas ir didesnė tikimybė, kad galiausiai žmogus gavęs dovaną, liks ja patenkintas.

Grąžinkite dovaną

Prisiminkite, kad gavę netinkamą dovaną, per 14 d. d., galite ją grąžinti. Norint grąžinti prekę jums bus reikalingas pirkimą patvirtinantis dokumentas ir prašymas el. parduotuvei apie norimą grąžinti produktą. Žinoma, jis turi būti originalioje pakuotėje, nepažeista etikete. Galite prekę grąžinti ir pasinaudodami kurjerių paslaugomis.

Sudarykite sąrašą

Jeigu netyčia nutiko taip, kad šiais metais gauta dovana jūsų nepradžiugino, tai pasimokykite ir kitais metais žinodami, ką norite gauti, sudarykite sąrašą ir pasidalinkite juo su mylimu žmogumi. Taip ne tik gausite ko norite, bet ir palengvinsite darbą tam, kuris dovanos ieško. Gali sudaryti analogišką sąrašą su daiktais, kurių jums tikrai nereikia.
 

Kaip išrinkti geriausią dovaną?

Susitarkite

Nors artimuosius per šventes norisi nustebinti ir padovanoti jiems kažką originalaus, pačių sugalvoto ir mielo, bet pripažinkite – ne visada pavyksta. Jeigu neturite idėjų, kaip nustebinti savo mylimą žmogų arba žinote, kad jis nemėgsta staigmenų, tuomet geriausia išeitis – susitarti.

Žinoma, nereikėtų to pasilikti paskutinei minutei, geriausia dar likus mėnesiui ar keletui savaičių iki šventinio ryto savo artimojo pasiteirauti, kokia dovana jį nudžiugintų arba ko konkrečiai jam reikėtų. Neretu atveju, žmonės, kurie jau iš anksto žino, ką gaus, būna dar laimingesni, nes yra tikri, kad to dalyko jiems tikrai reikia. Tad kartais genialumas – paprastume!

Padovanokite laiką kartu

Geriausios dovanos – ne materialūs daiktai, o patirtys ir prisiminimai. Norėdami nudžiuginti savo mylimą žmogų nebūtinai turite gaišti laiką ilgose parduotuvių eilėse pirkdami kažką, dėl ko nesate tikri, geriau jau pakvieskite tą žmogų į pasimatymą. Nueikite kartu į kiną, teatrą, koncertą ar tiesiog išvykite į kelionę. Tai gali būti puiki dovana, kurią prisiminsite ne vienerius metus.

Vėlgi, dėl tokios dovanos geriausia tartis su žmogumi, kuriam ruošiatės ją dovanoti – įsitikinkite, kad jūsų suplanuota pasimatymo diena yra jam tinkama, kad siūloma pramoga dar neišbandyta ir pan.

Rinkite „saugias“ dovanas

Jeigu vis dėlto nusprendėte, kad norite padovanoti kažką, apie ką žmogus nežinotų iš anksto, tai visuomet apsidrauskite pasirinkę „saugias“ dovanas. Sakydami „saugias“ turime omenyje tokias, kurios panaudojamos. Pavyzdžiui, galite padovanoti ką nors valgomo arba nupirkti mėgstamos parduotuvės čekį, kuris leis pačiam žmogui išsirinkti tinkamiausią dovaną.

Galite savo artimųjų rate susitarti kokiomis dovanomis ir už kokią sumą keičiatės, tuomet viskas bus kur kas paprasčiau ir užtikrinčiau.

Aukokite bendram tikslui

Kartais geriausia dovana gali būti bendro tikslo siekimas, tad jeigu tiek jūs, tiek jūsų artimas žmogus prisidedate prie kokių nors organizacijų veiklos ar mėgstate daryti gerus darbus – galite susitarti aukoti bendram tikslui. Tai bus dovana, kuri pakvies džiaugtis ne tik jus, bet pradžiugins ir tas organizacijas ar žmones, kuriems auka skirta.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti