Kaip rašyti ant voko ar siuntos?

2023/08/17

Pasitaiko, kad laiškas ar siunta gavėjo nepasiekia dėl, regis, visai paprastos priežasties – neteisingai užrašyto adresato. Tai tampa dar didesne problema tada, kai siunta gavėją turi pasiekti skubiau, todėl užbėkite tokiems nesklandumams už akių ir pasitikrinkite, ar siųsdami laišką, siuntą ant voko visus rekvizitus užrašote teisingai. Tai labai svarbu, jei norite išvengti siuntos klaidžiojimo. Šiandien Lietuvoje net mažos gyvenvietės turi joms priskirtus tikslius adresus, tad siekiant sklandžios ir kiek įmanoma greitesnės laiško ar siuntos kelionės reikia visai nedaug – tik šiek tiek atidumo ir, žinoma, žinių, kaip rašyti ant voko ar siuntos teisingai.

Adresas ant voko ar siuntos siunčiant Lietuvoje

Jei vokus ar siuntas siunčiate dažniau, greičiausiai, ši informacija nebus naujiena, nes žinote, kaip rašyti ant voko. Tačiau pašto paslaugomis besinaudojantiems rečiau adreso rašymas ant voko gali tapti nemenku iššūkiu. Kad kaskart nereikėtų ieškoti, kaip rašyti ant voko ar siuntos, visą informaciją pateikiame vienoje vietoje.

Tiek ant laiško, tiek ant siuntos turi būti nurodytas ir adresantas, t. y. siuntėjas, ir adresatas, t. y. gavėjas.  Adresanto vardas, pavardė ir adresas ant voko nurodomi dviejose vietose: voko nugarėlėje, viršuje, centre, taip pat voko priekyje, viršutiniame kairiajame kampe. Adresato vardas, pavardė ir adresas nurodomi priekinėje voko dalyje, apatiniame dešiniajame kampe.

Pašto ženklo klijavimo vieta – priekinės voko dalies viršutinis dešinysis kampas (virš adresato).

Tiesa, čia galime paminėti ir vieną iš dažnesnių klaidų. Pasitaiko, kad siuntėjai gana kruopščiai užrašo gavėjo adresą, o štai savajam dėmesio teikia mažiau, manydami, kad tai nėra taip svarbu, juk svarbiausia, kad teisingai būtų užrašytas adresas asmens ar įmonės, kuriems vokas siunčiamas. Bet savo adresą užrašyti tiksliai yra ne mažiau reikšminga tam, kad įvykus vienokiai ar kitokiai klaidai, laiškas būtų grąžintas jo siuntėjui. Jei pastarojo adresas bus parašytas neteisingai, tai padaryti bus kur kas sudėtingiau.

Pašto kodas Lietuvoje

Dar prieš kurį laiką pašto kodas nurodant gavėją ant voko ar siuntos nebuvo būtinas ir tikrai dažnas jo nenurodydavo. Tačiau dabar ši rekvizitų dalis yra būtina. Tai grindžiama tuo, kad Lietuvoje yra nemažai gyvenviečių, gatvių, turinčių tuos pačius pavadinimus. Pašto kodas leidžia pašto darbuotojams kur kas greičiau nukreipti siuntą ten, kuri ji ir keliauja, jeigu siunta adresuota netiksliai. Tai svariai prisideda prie laiškų ir siuntų pristatymo kokybės bei spartos.

Natūralu, kad žinoti visų pašto kodų siuntėjai negali, tačiau to ir nereikia – pasinaudokite paieška internete ir reikiamą pašto kodą raskite vos keliais mygtukų paspaudimais. Žinodami adresą pašto kodą sparčiai ir lengvai rasite čia. Paieškoje reikia įrašyti miesto arba kaimo pavadinimą, gatvę, galite nurodyti ir namo numerį, o sistema jums pateiks tikslų pašto kodą. Rasti labai lengva, todėl net tada, kai manote, kad pašto kodą žinote, tikslinga jį pasitikslinti, kad adresas ant voko ar siuntos būtų nurodytas tikrai teisingai.

Adresas ant voko ar siuntos siunčiant užsienyje

Kaip rašyti ant voko ar siuntos, jei laiškas siunčiamas į užsienį, reikia žinoti labai tiksliai. Siuntėjo ir gavėjo rekvizitų užrašymas nesikeičia, tik prisideda du aspektai: prieš pašto kodą nurodomas šalies kodas (pavyzdžiui, Lietuvos – LT), o po adresu papildomai užrašomas ir šalies pavadinimas. Tiek adresanto, tiek adresato šalių pavadinimai rašomi didžiosiomis raidėmis anglų arba prancūzų kalba.

Siųskite pigiau

Natūralu, jog turėdami pasirinkimo galimybę dažnai prioritetą teikiame mažesnei kainai. Tad jei ieškote, kaip savo voką ar siuntą siųsti pigiau, pasinaudokite siuntų kainos skaičiuokle. Įveskite prašomus duomenis: siuntėjo šalis ir pašto kodas, gavėjo šalis ir pašto kodas, pakuotės tipas ir jos svoris, aukštis, plotis bei ilgis. Sistema pateiks sąrašą su skirtingų kurjerių pristatymo kainomis bei vidutinišku pristatymo laiku, atsižvelgiant būtent į konkrečius jūsų siuntos duomenis. Tai labai palengvins pasirinkimą tiems, kurie ieško geriausios kainos varianto.

Siunčiant į trečiąsias šalis, užregistravus siuntą bus reikalingas siuntos deklaravimas. Nenusigąskite, naudodamiesi mūsų partnerių paslaugomis tai padarysite visai nesudėtingai.

 

Nuotraukų šaltinis - http://www.manovisuomene.lt/konsultacijos/2019/01/kaip-teisingai-rasomas-adresas-ant-voko/

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti