Duomenys debesyse: kodėl verta informaciją kaupti „cloud“ platformose?

2019/09/25

Išgirdę žodį „debesis“, didžioji dalis žmonių instinktyviai pagalvoja apie besiniaukiantį dangų. Tačiau besiplečiančios kompiuterijos fanatikų ir tiesiog interneto vartotojų bendruomenės sąmonėje šmėsteli ir kita žodžio reikšmė – tai vieta, kur laikomi dideli duomenų ir failų masyvai.

Kitaip įvardinant, tai lyg išorinis kietasis diskas, kurį laikai ne stalčiuje, o prijungtą prie galingo interneto tinklo. Failus jame gali naudoti ir keisti tik žinodamas slaptažodį. Vienas pagrindinių tokio failų tvarkymo privalumų – laikmenos tikrai nepamesi, jos formatas nepasikeis ir duomenų neprarasi (jei tik prisiminsi slaptažodį). Taip pat dažniausiai debesų platformos būna susietos su įvairiomis programėlėmis, tad failus gali valdyti ne tik kompiuteryje, bet ir išmaniuoju telefonu ar planšete.

Tiek platformų, tiek debesų kompiuterijos programėlių yra tikra galybė. Technologijų ir verslo naujienų tinklaraštis TechRadar rudens pradžioje apžvelgė populiariausias cloud tipo platformas, kurios padės sutaupyti vietos jūsų įrenginiuose.

OneDrive cloud

Tai – idealus variantas Microsoft operacinių sistemų vartotojams. Taip pat ypatingai paprasta Windows 10 naudotojams, kadangi nereikia diegti jokių papildomų įskiepių – cloud talpykla integruota tiesiai į failų naršyklę (ang. file explorer). Su programa lengvai sinchronizuojamos ir kitos Windows 10 operacinės sistemos programos, kaip kad Microsoft photos. Failus galėsite įkelti ir iš kitų įrenginių, ne tik kompiuterio – yra mobiliosios programėlės tiek Windows, tiek Android, tiek Apple įrenginiams. Pagrindinis šio cloud minusas – maža nemokama talpa. Už dyką galėsite saugoti 5 GB informacijos, o vėliau – teks mokėti. 1 TB duomenų jums kainuos kiek daugiau nei 6 eurus per mėnesį, o neribotus duomenų masyvus kaupti galėsite mokėdami 9 eurus per mėnesį.

iCloud

Šią duomenų saugojimo platformą puikiai pažįsta Apple produkcijos gerbėjai. Ji, anot vartotojų, turi nepriekaištingą integraciją su prekės ženklo produktais – platformą įdiegtą rasite tiek Mac kompiuteriuose bei planšetėse, tiek iPhone telefonuose. Taip pat prijungus savo AppleID paskyrą, failus, esančius debesyje, galėsite valdyti iš bet kurio įrenginio. iCloud taip pat yra draugiški kitoms operacinėms sistemoms. Kaip ir OneDrive, nemokamai ši debesų platforma suteikia vos 5 GB duomenų, o Apple vartotojai puikiai žino, jog to neužtenka net failams iš vieno iPhone laikyti. Vis dėlto tai įmonė kompensuoja nedidele kaina – 200 GB vietos debesyje per mėnesį atsieina 2,7 euro, o jei norite dar daugiau vietos, galite rinktis 2 TB planą, kuris jūsų sąskaitą kas mėnesį sumažins 9 eurais.

Google Drive

Jeigu tik turite Gmail paskyrą, būsite girdėję ir apie Google Drive – tik šios platformos pagalba elektroniniu paštu galite siųsti didesnės apimties failus. Taip pat ši programa įdiegta į didžiąją dalį Android įrenginių. Vartotojai pastebi, kad Google Drive patogu naudoti, jei naudojate ir kitas šio prekės ženklo programas, pvz. Google Photos, Google Docs ar turite susikūrę G Suite. Tiesa, daugiausiai kritikos šis debesis sulaukia už nepatogų naršyklinės versijos dizainą, tačiau šią problemą stengiamasi kompensuoti Windows ir Mac palaikoma programėle, į kurią lengva nuvilkti failus. Taip pat situaciją gerina ir kaina – nemokamai galite laikyti  15 GB informacijos. 200 GB, kaip ir iCloud, kainuoja 2,7 euro, 2 TB – 9 eurus.

Box cloud

Daugelis vartotojų pažymi, kad šis debesis yra sukurtas specialiai verslininkams. Programą palaiko įvairios operacinės sistemos, taip pat ją lengva susieti su bet kuriuo išmaniuoju įrenginiu mobiliosios programėlės Box pagalba. Šį debesį lengva naudoti ir kartu su kitomis programomis – Google Docs, AutoCAD, Office365 ir t. t. Dar vienas privalumas – nemokamai galima laikyti 10 GB informacijos, tačiau negalima kelti didesnių nei 250 MB failų. Lojalūs vartotojai rekomenduoja pasirinkti mokamą debesies versiją, kadangi taip įgalinami bendradarbiavimo (ang. collaboration) failai bei aplankai, o pasirinkus mokėti daugiau, informacijos kiekis debesyje nėra ribojamas. 100 GB planas kas mėnesį atsieina apie 9 eurus, o neribotas planas – kiek daugiau nei 13 eurų.

IDrive cloud

Kitaip nei anksčiau aptartos programos, IDrive išsiskiria tuo, jog šiame debesyje galite talpinti ne tik failus, esančius jūsų naudojamuose įrenginiuose, bet ir kituose debesyse esančius duomenis, bei failus, kuriais dalinatės ar siunčiate kitiems vartotojams socialiniuose tinkluose pvz. Facebook ar Twitter. Taip pat failai, kuriuos ištrinate iš įrenginių, automatiškai neišsitrina iš saugyklos, tad jei netyčia paspausite Delete mygtuką, neprarasite svarbios informacijos. Beje, jeigu ištrinsite failus iš debesies ir naudosite IDrive Thin parinktį, programos administratoriai turės galimybę sugrąžinti jūsų failus. Galiausiai, naudodamiesi IDrive Express paskyra, galite gauti fizinį kietąjį diską su visais jūsų failais, jei prarastumėte visus duomenis ar sugestų jūsų kompiuteris. Asmeninė šio debesies paskyra su 2 TB duomenų talpykla kainuoja apytiksliai 62 eurus per metus (kiek daugiau nei 5 eurus per mėnesį). Jeigu pasirinksite verslo planą, kuris leidžia tuo pačiu 250 GB talpos debesimi naudotis neribotam skaičiui vartotojų, per metus debesis atsieis 68 eurus.

pCloud

Nemaža dalis debesų turi failo dydžio limitą, tačiau tik ne pCloud – drąsiai talpinkite didelės apimties vaizdo įrašus, sukompresuotus aplankus ir t. t. Taip pat debesį lengva sinchronizuoti su keliais įrenginiais mobiliosios programėlės pagalba. Įmonė, valdanti šį debesį, yra įsikūrusi Šveicarijoje – šalyje, pagarsėjusioje itin rimtu požiūriu į duomenų apsaugą, tad už papildomus 4,5 euro per mėnesį turėsite galimybę papildomai užrakinti failus pačiame debesyje, tad net jeigu užmiršite atjungti debesies paskyrą ir kitas asmuo naudosis jūsų kompiuteriu,  pasirinkti failai turės atskirus slaptažodžius ir matomi pašaliečiui nebus. Taip pat svarbu pažymėti, jog retas debesis suteikia galimybę sumokėti vienkartinį mokestį ir leisti debesiu naudotis neribotą laikotarpį. Sumokėję 180 eurų, galėsite naudotis pCloud 500 GB debesiu neribotą laiką. Įprastas metinis 500 GB dydžio debesies planas kainuoja kiek daugiau nei 43 eurus.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti