Autobusų siuntos: alternatyva, kaina ir pristatymo laikas

2023/10/17

Siuntų siuntimas autobusu išpopuliarėjo jau gana seniai – dar tada, kai neturėjome prabangos naudotis kurjerių paslaugomis ar paštomatais. Tačiau net ir atsiradus modernesnėms alternatyvoms siuntos autobusais vis dar kasdien keliauja pačiais įvairiausiais maršrutais Lietuvoje ir už jos ribų. Populiarumui įtakos turi patrauklios autobusų siuntos kainos bei patogumas. Jei domina, kaip siųsti siuntas autobusu ir ką reikia žinoti apie šią paslaugą, bus vertinga toliau pateikta informacija.


Tiesa, nors siųsti autobusu siuntas vis dar labai populiarus pasirinkimas ir dėl to stebėtis nereikėtų, mat tai labai patogu, operatyvu ir daugeliui prieinama, tačiau prieš planuodami siųsti autobusu užsukite į siuskpigiau.lt. Šioje svetainėje suvedę savo siuntos duomenis pamatysite, kiek kainuotų siuntą siųsti naudojantis kurjerių paslaugomis. Paprastai čia galima rasti labai daug tokių patrauklių pasiūlymų, kad jie gali lengvai nukonkuruoti siuntimo autobusu poreikį.

Autobusų siuntos

Autobusų siuntos – labai patogus būdas autobusu siųsti siuntas į didžiuosius ar mažesnius miestelius Lietuvoje bei už jos ribų. Vis didesnį populiarumą autobusų siuntos pelno dėl patogumo, operatyvumo bei labai patrauklios kainos.
·       Norint išsiųsti siuntą autobusu jums tereikia ją pristatyti į autobusų stotį, siuntų terminalą, ir viskas – jūsų darbas baigtas, toliau siunta sėkmingai keliaus iki gavėjo.
·       Puikiai išvystytas tarpmiestinių autobusų tinklas Lietuvoje svariai prisideda prie to, kad siuntos gavėją pasiekia tikrai labai greitai, todėl autobusu galite siųsti ir skubias siuntas.
·       Taip pat būtina paminėti kainą, kadangi dažnai renkantis paslaugas ji yra vienas iš kertinių kriterijų, lemiančių sprendimų priėmimą. Tad siuntos autobusais demonstruoja dar ir puikias kainas, tad yra prieinamos ir turintiems ribotą biudžetą.

Kaip išsiųsti siuntą autobusu?

Išsiųsti siuntą autobusu labai paprasta, tad nenuostabu, kad šis siuntinių siuntimo būdas nepraranda savo pozicijų. Taigi, ką jums daryti, jei turite siuntą, kurią siųsite autobusu?


Atvykite į artimiausią ar strateginiu požiūriu jums patogiausią autobusų stotį, eikite į siuntų autobusais terminalą. Beje, turite žinoti, kad siuntą reikia pristatyti likus ne mažiau kaip pusvalandžiui iki jūsų reiso. Savo siuntą atiduokite siuntų terminalo darbuotojams. Jiems nurodykite tikslius savo ir gavėjo adresus bei kitus prašomus duomenis. Jūsų siunta bus atiduota į reikiamą autobusą ir jau tą pačią dieną pasieks gavėją, jei atidavus siuntą ta kryptimi tądien dar važiuos autobusas. Jei autobuso į reikiamą miestą tądien jau nebus, tuomet jūsų siunta iškeliaus ir gavėją pasieks kitą dieną. Savo siuntos kelią galėsite sekti, tad užtikrinamas maksimalus informuotumas.


Verta paminėti, kad siuntos skirstomos į standartines ir negabaritines. Standartiniai siuntiniai gali būti sudaryti iš vienos arba iš kelių pakuočių, kur kiekvienos svoris negali viršyti 30 kg. Lietuvoje siunčiamos siuntos dydis negali viršyti 100x50x30 cm arba jos trijų kraštinių (ilgio, pločio ir aukščio) suma negali viršyti 180 cm. Jei siunta yra negabaritinė, tai jos siuntimui taikomas papildomas mokestis.


Beje, prie sėkmingos siuntos kelionės labai svariai prisideda tinkamas jos supakavimas. Ir jei nenorite autobusų stotyje išgirsti, kad jūsų siunta supakuota netinkamai, bei dėl to patirti laiko vilkinimą ar kitų nesklandumų, tuomet prieš siųsdami siuntą įsitikinkite, kad jūsų siuntinio pakuotė atitinka reikalavimus. Atminkite, kad labai svarbu, jog naudotumėte tik kokybiškas, nepažeistas, nesugniuždytas pakuotes. Idealiai tinka gofruoto kartono dėžės siuntoms. Ne mažiau svarbios ir pakavimo medžiagos. Pastebima, kad kartais į jas numojama ranka, bet tai yra didelė klaida, nes būtent jos apsaugo siuntos turinį nuo smūgių ar kitų pažeidimų transportavimo metu. Tiesa, siuntos turinys neturi būti įspraustas į pakuotę – geriausia, jei tarp siuntos turinio ir pakuotės kraštinės bus apie 5 cm tarpas, kuris užpildomas pakavimo medžiaga, pavyzdžiui, specialiomis granulėmis ar kita. Dėžės kraštinių suklijavimui naudokite tvirtą ir patikimą sukibimą garantuojančią lipnią juostą. Jei pakuotės viduje yra keli daiktai, juos galite papildomai įvynioti dar atskirai į popierių, o jei daiktai trapesni, naudokite specialius skirtukus, kad daiktai nesiliestų ne tik prie sienelių, bet ir vienas prie kito. Svarbu ir tai, kad ant pakuotės nebūtų jokių pašalinių lipdukų ir žymėjimų.

Kokia yra autobusų siuntos kaina?

Pirmiausia, reikia paminėti, kad kainai įtakos gali turėti keli aspektai. Tad prieš užsakydami siuntimo autobusu paslaugą peržvelkite galimus kainų rėmus. Standartinio dydžio siuntos autobusu kainos:
·       iki 200 g: 1,9–2,80 Eur;
·       iki 1 kg: 2,5–3,90 Eur;
·       1–5 kg: 3,10–5,00 Eur;
·       5–10 kg: 3,8–5,50 Eur;
·       10–15 kg: 4,40–7,20 Eur;
·       15–20 kg: 8,10–9,9, Eur;
·       20–25 kg: 11,30–12,70 Eur;
·       25–30 kg: 12,50–15,40 Eur.


Iš kainų rėžių matyti, kad konkretūs standartinių siuntų dydžiai kelionės kainai įtakos neturi, svarbus tik svoris. Kad galėtumėte lengviau orientuotis, pateiksime kelis pavyzdžius:
·       Jei iš Vilniaus į Kauną, Klaipėdą, Alytų ar kitą miestą siųsime nedidelį siuntinuką, kurio svoris bus 10 kg, tai jo siuntimo kaina su PVM bus 5,5 Eur.
·       Jei iš Vilniaus į Klaipėdą, Kauną, Panevėžį ar kitą miestą keliaus siunta, kuri svers 20 kg, tai tokios siuntos kelionės kaina bus 9,90 Eur.
·       Jei iš Vilniaus į Kauną, Alytų, Šiaulius ar kitą miestą keliaus siunta, kurios svoris bus 25 kg, tai siuntimo autobusu kaina sieks 12,70 Eur.


Tai keli kainų pavyzdžiai, apimantys skirtingus siuntų svorius, kurie galbūt leis ir jums lengviau įvertinti, kiek gali kainuoti jūsų siuntos siuntimas autobusu.

Kada apsimoka rinktis siuntas siųsti autobusu?

Kadangi šiandien turime ne nemažai siuntų siuntimo būdų, tai norėdami išsiųsti siuntą galime rinktis, kas patogiau ir naudingiau vienu ar kitu atveju. Kokiais atvejais verta pasinaudoti siuntos per autobusų stotį siuntimo paslauga?
·       Kai reikia, kad siunta gavėją pasiektų kuo skubiau. Daugeliu atvejų siuntinys nukeliaus dar tą pačią dieną Lietuvoje.
·       Kai norite išsiųsti negabaritines siuntas, pavyzdžiui, dviratį.
·       Siuntinys autobusu bus patogus sprendimas ir tada, jei gyvenate didmiestyje ar mažesniame miestelyje, netoli nuo autobusų stoties, ir strateginiu požiūriu pristatyti siuntą į terminalą jums užims labai mažai laiko.
·       Kai norite kuo mažiau „popierizmo“ ir viską atlikti labai lengvai ir greitai – jums tereikia atvykti į terminalą su siunta, o toliau viskuo pasirūpins siuntų terminalo darbuotojai.
·       Kai reikia patogiai ir operatyviai išsiųsti siuntinį į užsienį.

Iš kur galima siuntas siųsti autobusu?

Lietuvoje siuntos autobusais ir maršrutiniais autobusais gali keliauti iš visų didžiųjų miestų į kitus didžiuosius miestus, o taip pat ir į mažesnius miestelius, kuriuose yra siuntų siuntimo autobusu terminalai. Pateikiame informaciją apie kelių didžiųjų miestų terminalų darbo laiką:

  • Vilnius. Iš Vilniaus autobusu siuntos gali keliauti į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Alytų, Panevėžį, Švenčionis bei daugelį kitų miestų ir miestelių Lietuvoje.

Vilniaus autobusų stotis – siuntos darbo laikas: pirmadieniais – nuo 7 iki 21 val., antradieniais–penktadieniais – nuo 5.25 iki 21 valandos, šeštadieniais – nuo 5.25 iki 20.45 valandos, sekmadieniais – nuo 7 iki 20.45 valandos.

  • Kaunas. Iš Kauno autobusu siuntos irgi gali keliauti labai plačiu krypčių tinklu po visą Lietuvą.

Kauno autobusų stotis – siuntos siuntimo terminalo darbo laikas: pirmadieniais–šeštadieniais – nuo 5.45 iki 19.30 valandos, sekmadieniais – nuo 7.15 iki 18.30 valandos.

  • Panevėžys. Iš Panevėžio autobusu siuntos irgi gali keliauti į įvairius Lietuvos miestus.

Panevėžio autobusų stotis – siuntos siuntimo terminalo darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais – nuo 5.30 iki 18.30 valandos, šeštadieniais – nuo 6.45 iki 16.30 valandos, sekmadieniais – nuo 6.45 iki 15.45 valandos. Jei domina autobusų siuntos Panevėžys–[kitas miestas Lietuvoje], turėkite omenyje, kad šeštadieniais ir sekmadieniais yra pietų pertrauka – po dvi pusvalandžio trukmės pertraukas.

  • Palanga. Iš Palangos autobusu siuntos gali keliauti į Vilnių, Šiaulius, Kauną ar kitus Lietuvos miestus.

Palangos autobusų stotis – siuntos siuntimo terminalo darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais – nuo 7 iki 19 valandos, šeštadieniais–sekmadieniais – nuo 9 iki 19 valandos.

  • Alytus. Iš Alytaus autobusu siuntos irgi gali keliauti labai plačiu krypčių tinklu po visą Lietuvą.

Alytaus autobusų stotis – siuntos siuntimo terminalo darbo laikas: pirmadieniais–sekmadieniais – nuo 6.30 iki 19.30 valandos. Jei domina autobusų siuntos Alytus–[kitas miestas], turėkite omenyje, kad terminale yra dvi pusvalandžio trukmės pertraukos. Šventinėmis dienomis autobusų siuntos Alytus darbo laikas yra nuo 6.30 iki 17 valandos.

  • Marijampolė. Iš Marijampolės autobusu siuntos gali keliauti į Vilnių, Klaipėdą, Kauną, Šiaulius, Alytų ar kitus Lietuvos miestus.

Autobusų siuntos Marijampolė priimamos pirmadieniais–sekmadieniais – nuo 6 iki 20 valandos.

  • Druskininkai. Iš Druskininkų autobusu siuntos gali keliauti į Vilnių, Šiaulius, Kauną, Palangą, Panevėžį ar kitus Lietuvos miestus.

Autobusų siuntos Druskininkai – darbo laikas: pirmadieniais–sekmadieniais – nuo 8 iki 18.30 valandos. Kasdien yra dvi pusvalandžio pertraukos.

  • Tauragė. Iš Tauragės autobusu siuntos gali keliauti į Vilnių, Šiaulius, Kauną ar kitus miestus Lietuvoje.

Tauragės autobusų stotis – siuntos siuntimo terminalo darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais – nuo 7.30 iki 18 valandos, šeštadieniais–sekmadieniais – nuo 9.30 iki 18 valandos.
Daugelį terminalų aptarnauja UAB „Kautra“. Tad jei domina Kautra siuntos, informaciją galite rasti ir jų puslapyje internete.

Koks autobusų siuntos pristatymo laikas?

Jei į tą miestą, į kurį siunčiate siuntą, po jūsų siuntinio pateikimo terminalui dar bus reisų, tada siunta iškeliaus ir gavėją pasieks tą pačią dieną. O jei tądien reisų jau nebus, tada siunta iškeliaus ir gavėją pasieks kitą dieną.
Beje, siunčiamos autobusu siuntos atsiėmimas galimas ne iškart – siuntos terminale nemokamai saugomos dvi darbo dienas.

Ar galimos autobusų siuntos į užsienį?

 

Žinoma, autobusu galite siųsti siuntas ir į kitas Europos šalis.
 

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti