7 žingsniai pradedantiems verslą „eBay“

2018/06/14

„eBay“ – viena didžiausių elektroninės prekybos platformų, kurioje vis daugiau žmonių, tarp jų ir lietuvių, nusprendžia pradėti savo verslą. Tad, ką reikėtų žinoti, norint sėkmingai startuoti šioje svetainėje?

1. Susikurkite verslo paskyrą

Jeigu norite pradėti verslą „eBay“, tačiau vis dar neturite susikūrę šiame puslapyje verslo paskyros – nuo to ir pradėkite! Norint užsiregistruoti kaip verslo (business) vartotojui, nebūtina turėti UAB. Tokios paskyros sukūrimas – visiškai nemokamas, taip pat kaip ir individualios. Skirtumas tas, kad būdamas verslo vartotoju turėsite galimybę kurti daugiau reklamų ir akcijų.

Kurdamiesi savo verslo paskyrą platformoje, gerai apgalvokite savo vartotojo vardą. Jis – vienas iš pagrindinių dalykų, kurie patraukia vartotojo dėmesį ir paskatina užsukti į jūsų paskyrą. Venkite ilgų ir nuobodžių pavadinimų, tokių kaip vartotojas123456, ieškokite kažko užkabinančio ar net padedančio atspindėti jūsų parduodamą produktą – taip vartotojas jus susiras kur kas greičiau ir paprasčiau!

2. Atkreipkite dėmesį į taisykles

Prieš pradedant verslą, nepamirškite, jog labai svarbu susipažinti su šios platformos taisyklėmis tam, kad prekiaujant nekiltų nelauktų staigmenų. Jeigu vartotojai nesilaiko „eBay“ taisyklių, gali nutikti ir taip, kad jų įrašas bus pašalintas ar apribojamos produktų pardavimo teisės. Plačiau apie pardavėjams skirtas taisykles skaitykite čia.

Svarbu! Nustatydami savo parduodamos prekės kainą, atsižvelkite į tai, kad jūsų patiriamas išlaidas padidins ir tam tikri administraciniai pardavėjo mokesčiai, pvz. įkėlimo mokestis („Insertion Fees“), galutinės vertės mokestis („Final value fees“) ir pan. Apie tai plačiau skaitykite čia. Taip pat įvertinkite siuntimo, pakavimo išlaidas, papildomus mokesčius (pavyzdžiui „Paypal“, jeigu šią platformą pasirinksite kaip mokėjimų rinkimo įrankį).

3. Pirkite

Tam, kad galėtumėte sėkmingai integruoti savo verslą „eBay“, reikia suprasti jo veikimo principą. Rekomenduojama išbandyti patiems nusipirkti kokią jus dominančią prekę, atkreipti dėmesį į tai, kaip ji pateikta, kokius žingsnius reikia atlikti norint ją įsigyti ir pan. Turite žinoti, ką žmonės perka, kas juos sudomina ir kodėl, tuomet savo produktu galėsite pasiūlyti jų problemos sprendimą. Vartotojų įpročiai nuolat kinta, tad visada svarbu justi „rinkos pulsą“.

4. Parduokite

Išanalizavę konkurentų pirkimo procesus ir patys juos išbandę, pabandykite parduoti pirmuosius savo produkto pavyzdžius „eBay“. Pasiūlę pirkėjams savo produktą, stebėkite, kaip sekasi jį parduoti, atkreipkite dėmesį į pirkėjų reakcijas ir pagalvokite, ką dar galėtumėte pakeisti, kad patobulintumėte siūlomą prekę. Parduodant prekę labai svarbu ir tokios detalės kaip įpakavimas (labai svarbu nurodyti jau supakuotos siuntos tikslius išmatavimus ir svorį!), aplinka, kurioje demonstruojamas produktas, nuotraukos originalumas ir kokybiškumas, prekės pristatymo galimybės.

Pasidomėkite „eBay“ puslapyje veikiančia aukcionų platforma, kuri leidžia uždirbti kur kas daugiau, nei tik parduodant prekę už įprastą kainą. Stebėkite aukcionus, kuriuose parduodami į jūsų panašūs produktai, o jiems pasibaigus, išnagrinėkite kokie pasiūlymai laimėjo.

5. Skatinkite grįžtamąjį ryšį

Viską darykite atsakingai – laiku išsiųskite prekę, patikrinkite, kad ji nebūtų brokuota ir pan. Sėkmingas verslas „eBay“ labai priklauso nuo pirkėjų atsiliepimų. Tad būtinai stebėkite ir skatinkite grįžtamąjį ryšį – ypač jis svarbus prekybos pradžioje, kuomet neigiamas komentaras gali netgi priversti blokuoti jūsų paskyrą. Teigiami komentarai būtini: juk niekas nenorės rekomenduoti pardavėjo, kuris neturi gerų atsiliepimų, tad siūlykite tik kokybiškus produktus!

Žinoma, pasiūlyti kokybiško produkto neužtenka – turite aktyviai komunikuoti su pirkėju, atsakyti į visus jam kylančius klausimus. Jeigu delsite atsakyti į žinutes, klientai kreipsis į kitą pardavėją, o juk to tikrai nenorite! Taip pat, atsakinėdami į žinutes stenkitės, kad jūsiškė būtų paskutinė, taip gerėja jūsų reagavimo ir aptarnavimo kokybės rodikliai.

6. Pradėkite dirbti

Išbandę nusipirkti bei parduoti produktus „eBay“, išanalizavę kilusius iššūkius ir nusprendę, kad tikrai norite vykdyti verslą šioje platformoje – imkitės darbo! Svarbiausia – ieškoti nišų, kuriose galėtumėte parduoti savo produktus, taip pat bendrauti su žmonėmis, kurie jau vykdo panašų verslą šiame tinkle. Dalindamiesi patirtimi sužinosite naudingos informacijos, kuri padės užmegzti ryšius su įvairiais tiekėjais, krovinių siuntėjais ar didmenininkais.

7. Plėskite verslą

Didelė tikimybė, kad verslui sėkmingai įsibėgėjus, norėsis jį plėsti – įsirengti biurą, nusistatyti finansinius ir kitokius tikslus. Norėdami užtikrinti savo verslo efektyvumą, nuolat domėkitės įvairiais rinkos tyrimais; apgalvokite kaip subalansuoti savo produktų kainas ir pardavimų apimtis, palyginkite jas su išlaidomis. „eBay“ – viena iš populiariausių prekybos platformų, bet nebijokite išbandyti savo jėgas ir kitose, pvz. Amazon! Apie šią platformą – jau kitame įraše.

Kiti įrašai

sweed seb nord sampo nordea paypal paysera

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti