3PL – kai užsakymų vykdymą geriau patikėti kitiems

2020/08/10

Kiekvienam el. komercijos verslui svarbus sklandus pristatymas ir maloni klientų patirtis. Tačiau verslui plečiantis ir didėjant užsakymų skaičiui, operatyviai prisitaikyti prie augančio darbų kiekio gali būti sudėtinga. Tam, kad net ir didėjant verslo apimtims, prekės jūsų klientus pasiektų laiku, jums gali pasitarnauti kontraktinės logistikos (ang. third party logistics arba 3PL) paslaugos.

3PL, dar vadinama kompleksine logistika – jau ne vienus metus įsitvirtinusi užsienio gamintojų ir pardavėjų svarbiausių paslaugų sąrašo viršuje. Šios paslaugos sparčiai populiarėja ir Lietuvoje, ypač kai jų naudotojai įsitikina, kiek laiko, pinigų ir išteklių galima sutaupyti atidavus savo pirkėjų užsakymų vykdymą trečiajai šaliai.
 

Kontraktinės logistikos paslaugos

Ką už jus gali padaryti 3PL paslaugas teikiančios įmonės?

Prekių priėmimas. 3PL paslaugų darbo dalis – jūsų parduodamų prekių priėmimas, važtaraščių tikrinimas, tad net jeigu pristatymo į sandėlį metu pasimes dėžė arba pakavimo metu apsiskaičiuosite, įmonių atstovai jus iš karto informuos apie neatitikimus ir sandėlyje esantį prekių likutį realiu laiku.

Sandėliavimas. Kai prekės pasiekia jūsų kompleksinės logistikos partnerius, pilna atsakomybė už prekių saugumą ir laikymo sąlygas nugula ant partnerių pečių. Jūs neturite rūpintis dėl vietos stygiaus ar nesaugaus sandėliavimo. Taip pat dažnai 3PL įmonės siūlo mokėti tik už konkrečią prekių užimamą vietą, tad užuot mokėdami už didelio sandėlio nuomą fiksuotą kainą, jūs sutaupote sumažėjus likučiui partnerių sandėliuose.

Rūšiavimas, pakavimas. Dažniausiai kontraktinę logistiką pasirenkančios įmonės prekiauja bent kelių rūšių prekėmis. Tam, kad klientus pasiektų būtent jų norimos prekės, darbuotojai sklandžiai paruoštų užsakymus, 3PL įmonės sandėliuose palaiko aiškią sistemą. Tai itin svarbu, kadangi įprastai logistikos įmonės turi daugiau nei vieną klientą. Kitas svarbus aspektas – ne visos prekės vienodai „pakelia“ pristatymo kelionę – dalis prekių negali būti vartomos, yra dužios. Kontraktinės logistikos partneriai yra įpareigoti jūsų prekes paruošti siuntimui pagal visus saugumo reikalavimus.

Siuntimas. Galiausiai, siuntos turi iškeliauti jūsų klientams. 3PL įmonės yra įpareigotos atsakingai pasirinkti pristatymo partnerius, tinkamai siuntas paruošti siuntimui (pakavimas, adresų kortelės ir t. t.) ir jas pristatyti klientams.
 

Privalumai:

Sumažėję kaštai. Pasirinkus 3PL paslaugas, sutaupyti galima net keliose srityse. Pirmiausia – mažesnės išlaidos sandėliavimo patalpoms. 3PL partneriai užtikrina, jog vietos jūsų prekėms visuomet bus pakankamai. Jums nereikės investuoti į naujo, brangaus sandėlio statybas arba ieškoti naujų patalpų nuomai, galvoti, kaip optimizuoti prekių užimamą vietą. Žinoma, patikėję sandėliavimo ir siuntų siuntimo paslaugas partneriams, neturėsite sukti galvos ir dėl papildomų darbuotojų skaičiaus intensyvesniais prekybos laikotarpiais. Taip pat svarbu pastebėti, jog pasirinkę 3PL partnerius, siuntas savo pirkėjams siųsite palankiausiomis kainomis. Dažnai kompleksinės logistikos įmonės siunčia daugiau siuntų, tad gauna naudingesnius pristatymo kainų pasiūlymus iš vežėjų.

Rizikos mažinimas. Siuntų vėlavimas gali įvykti dėl daugelio priežasčių. Iškilus nenumatytoms aplinkybėms, 3PL įmonės yra atsakingos už alternatyvius veiksmus, kad kuo greičiau įvykdytų jūsų užsakymus. Taip pat jeigu siuntos pasimeta arba yra apgadinamos pristatymo metu, partneriai yra įpareigoti jūsų klientams kuo greičiau pristatyti naują siuntą, o jums – kompensuoti prekės sugadinimo kaštus.

Patirties įgijimas. Jeigu nusprendžiate naudoti 3PL paslaugas vos tik pradėję el. komercijos veiklą, kas geriau gali pasirūpinti visais logistiniais klausimais, nei šioje srityje besispecializuojančios įmonės? Užsakymų paruošimas, sandėliavimas ir siuntimas pradedantiesiems būna didžiausias galvos skausmas, todėl šių operacijų perdavimas ekspertams leis jums ne tik susitelkti ties prekės kokybės gerinimu, bet ir leis pamatyti logistinę „virtuvę“ iš šalies, sužinoti pristatymo paslaugas teikiančių įmonių privalumus.

Mažesnės laiko sąnaudos. Jei mažesni verslai iš kompleksinės logistikos gali semtis patirties, didesnieji gali sutaupyti laiko. Išaugus užsakymų skaičiui, didėja ir jų administravimui skiriamo laiko dalis. Tokias užduotis perdavus trečiajai šaliai, jums liks daugiau laiko strateginių klausimų sprendimui, verslo planavimui ir plėtrai.
 

Trūkumai:

• Mažiau kontrolės. Visas siuntų pakavimo ir pristatymo operacijas perdavus 3PL partneriams, jiems taip pat atiduodate dalį savo įmonės įvaizdžio. Nors dingus siuntoms ar jas sugadinus už tai atsako jūsų pasirinkti partneriai, klientams patyrus nemalonias patirtis, kaltė viešojoje erdvėje tenka jums. Šią riziką sumažinti gali patikimų partnerių pasirinkimas.

Didesni pradiniai kaštai. Augantiems verslams 3PL paslaugos padeda sutaupyti, vis dėlto pačioje verslo pradžioje tokia investicija gali atrodyti didelė. Jei užsakymų kiekiai jūsų el. parduotuvėje dar maži, įvertinkite, nuo kokio kiekio perduoti užsakymų vykdymą trečiajai šaliai jau apsimokės.
 

Tam, kad susidarytumėte visapusišką įspūdį, kaip veikia kompleksinė logistika, galite pasižiūrėti į kelias įmones, kurios tai daro. Jau beveik 15 metų 3PL paslaugas teikia apsipirkimo ir prekių pardavimo platforma Amazon. Dar 2006 metais pristačiusi kompleksinės logistikos paslaugų paketą Fullfilment by Amazon,  didžiausio populiarumo ši paslauga sulaukė 2018 metais. Daugiau apie tai, kaip veikia FBA, galite rasti ankstesniame mūsų blogo įraše.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti