Aliexpress muitas: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Aliexpress neabejotinai yra viena iš populiariausių elektroninių parduotuvių, kurią jau senokai pamėgo ir lietuviai. Tiesa, dar prieš kurį laiką parsisiųsti nedidelės vertės siuntas iš šios e. parduotuvės buvo kur kas paprasčiau, kadangi prekėms, kurių vertė neviršijo 22 eurų, nebuvo taikomas importo PVM mokestis. Tačiau 2021 metų liepos 1 dieną tvarka pasikeitė ir įnešė šiokios tokios sumaišties. Dabar šis mokestis taikomas visoms siuntoms be išimties. Ir ne tik šis, dar skaičiuojamas ir muito mokestis. Kiek painoka, tiesa? Tad toliau susisteminama informacija ir vienoje vietoje pateikiama esminė informacija, kurią reikia žinoti, jei perkate iš Aliexpress.

Kaip sumokėti importo PVM?

Gera žinia ta, kad perkant Aliexpress PVM mokestis jau pridedamas pirkimo metu, todėl siuntai pasiekus Lietuvą gavėjui papildomai šio mokesčio mokėti nebereikia. Tad prekės šiek tiek pabrango (21 procentu, nes toks yra PVM mokesčio tarifas), tačiau atvykus siuntai į Lietuvą gavėjui dėl PVM nekyla papildomų rūpesčių.

Jei siuntos vertė nesiekia 150 eurų

Jeigu jūsų siuntos vertė nesiekia 150 eurų, viskas bus gana paprasta – kadangi PVM sumokate jau pirkdami e. parduotuvėje, tai siuntai atkeliavus nieko papildomai mokėti nereikės, nes muito mokestis tokios vertės prekėms netaikomas.

Jei siuntos vertė viršija 150 eurų

Jei įsigysite prekių iš Kinijos sandėlių ir tų prekių vertė viršys 150 eurų, tuomet pirkimo metu jums nebus pridėta jokių mokesčių, tačiau atsiimdami savo siuntą Lietuvoje mokėsite dviejų tipų mokesčius: jau minėtą PVM (21 proc.) ir muito mokestį. Pastarojo tarifai skiriasi priklausomai nuo to, kokiai kategorijai priskiriama prekė.

Tačiau jei prekę, kurios vertė viršija 150 eurų, įsigysite iš Aliexpress sandėlių Europos teritorijoje, tuomet pirkimo metu bus priskaičiuotas PVM mokestis, tačiau atsiimdami siuntą Lietuvoje nieko papildomai jau nemokėsite.

Perkant 150 eurų viršijančias prekes tikrai verta rinktis ES sandėlį. Pirmiausia, tokiu atveju siunta gavėją pasieks greičiau, nei keliaudama iš Kinijos, o antra, išvengsite muito mokesčio ir sudėtingesnių formalumų.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Aliexpress?

Jei perkate prekes, kurių vertė viršija 150 eurų ir už jas PVM nemokate pirkimo metu, siuntai atkeliavus į Lietuvą savo pirkinį turite deklaruoti. Tai labai patogu padaryti Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS). Pirmiausia užsiregistruokite Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP). Tada Muitinės leidimų sistemoje (MLS) pateikite prašymą EORI kodui gauti. Kai kodas bus suteiktas, deklaruokite siuntą.

Svarbu! Savarankiškai deklaruoti galite tik tas prekes, kurių muitinė vertė neviršija 1 000 eurų.

Taip pat turite žinoti, jog iMDAS portale savarankiškai deklaruoti gali tik tas siuntas, kurios jau pasiekė Lietuvą. Informuokite vežėją, kad deklaruosite pats. Iš vežėjo turite gauti siuntos sekimo kodą bei jos buvimo vietą.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Jei siuntą deklaruojate savarankiškai, tai mokesčius sumokėsite Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Siunta gavėjui atiduodama tada, kai visi su muitu susiję mokesčiai yra sumokėti.

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti