Muitas iš Švedijos: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Švedijos elektroninėse parduotuvėse mėgstantys apsipirkti lietuviai jau žino, kad mokėti reikia ne tik už pačias prekes. O štai tiems, kurie dar tik svarsto įsigyti pirmuosius pirkinius ir atsisiųsti į Lietuvą muitas kelia dar daugiau klausimų. Kadangi Švedija priklauso Europos Sąjungai, tai iš jos į Lietuvą atkeliaujančios siuntos nėra papildomai apmokestinamos muito mokesčiu bei netaikomos išskirtinės muitinės procedūros. Kokiais, kokio jie dydžio, kaip skaičiuojami bei ką dar reikia žinoti perkantiems iš Švedijos elektroninių parduotuvių?

Kokie yra muitų mokesčiai iš Švedijos?

Švedija yra Europos Sąjungos narė, tad kiekvienam importuojamam siuntiniui taikoma standartinė muitinės procedūra. Tai reiškia, kad atkeliavus siuntiniui atliekamos įprastos procedūros ir patikrinimai - nereikia papildomų dokumentų bei nėra muito mokesčio.

Muito mokesčiai: kokie jie?

Muito mokesčiai taikomi tada, kai siunta keliauja iš trečiųjų šalių. Iš čia atkeliaujančios prekės paprastai apmokestinamos importo PVM, gali būti taikomas ir muito mokestis.

Importo PVM dydis yra 21 proc. ir apskaičiuojamas jis nuo prekės vertės ir jos siuntimo išlaidų sumos. Šis mokestis taikomas visoms iš trečiųjų šalių atkeliaujančioms siuntoms, be išimties. Tiesa, daugelis gal pamena, jog dar visai neseniai importo PVM išvengdavo siuntos, kurių vertė neviršijo 22 eurų. Bet nuo 2021 metų liepos mėnesio ši lengvata panaikinta ir importo PVM mokesčiu apmokestinamos net ir labai mažos vertės siuntos, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių.
Muito mokestis, kuris yra nevienodas – procentaliai apskaičiuojamas nuo prekės vertės ir jos siuntimo išlaidų sumos, o konkretus mokesčio dydis priklauso nuo to, kokiai kategorijai prekė priskiriama. Muito mokestis taikomas iš trečiųjų šalių atkeliaujančioms siuntoms, kurių vertė viršija 150 eurų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad abu mokesčiai skaičiuojami ne tik nuo prekės vertės, bet ir nuo jos siuntimo išlaidų. Tad jei įsigijote daiktą, kuris kainavo 180 eurų, o jo siuntimas atsiėjo dar 20 eurų, tai tiek importo PVM, tiek muito mokestis bus apskaičuotas nuo 200 eurų sumos.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš trečiųjų šalių?

Siuntos deklaravimas aktualus, jei siunčiatės iš trečiųjų šalių. Gera žinai, kad deklaruoti savo siuntą galite savarankiškai, nė neišeidami iš namų ir jums visiškai nereikės vykti į muitinę. Deklaruojant savarankiškai reikės atlikti vos kelis žingsnius:

  • Užsiregistruokite Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP).
  • Muitinės leidimų sistemoje (MLS) pateikite prašymą, kad gautumėte EORI kodą.
  • Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) deklaruokite savo prekes.


Svarbu! Sistemoje iMDAS siuntas galima registruoti tik tada, kai jos jau yra Lietuvoje. Apie deklaravimą savarankiškai informuokite siuntos vežėją. Iš pastarojo taip pat turite gauti siuntos sekimo numerį ir jos buvimo vietą.

Savarankiškai galėsite deklaruoti 1 000 eurų vertės neviršijančias siuntas, už kurias PVM nemokėtas pirkimo metu.

swed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti