Muitas iš Švedijos: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Švedijos elektroninėse parduotuvėse mėgstantys apsipirkti lietuviai jau žino, kad mokėti reikia ne tik už pačias prekes. O štai tiems, kurie dar tik svarsto įsigyti pirmuosius pirkinius ir atsisiųsti į Lietuvą muitas kelia dar daugiau klausimų. Kadangi Švedija nepriklauso Europos Sąjungai, tai iš jos į Lietuvą atkeliaujančios siuntos apmokestinamos tam tikrais mokesčiais. Kokiais, kokio jie dydžio, kaip skaičiuojami bei ką dar reikia žinoti perkantiems iš Švedijos elektroninių parduotuvių?

Kokie yra muitų mokesčiai iš Švedijos?

Jei jums atkeliavo siunta iš Švedijos, greičiausiai, laukia dviejų rūšių mokesčiai: importo PVM ir muito mokestis.

  • Importo PVM. Tai pridėtinės vertės mokestis, kurio dydis yra fiksuotas ir siekia 21 procentą. Apskaičiuojamas nuo siuntos vertės ir jos siuntimo išlaidų sumos. Mokestis taikomas visoms prekėms.
  • Muito mokestis. Jo dydis priklauso nuo to, kokiai kategorijai priklauso įvežama prekė. Mokestis taikomas, kai įvežamų prekių vertė viršija 150 eurų. Skaičiuojamas taip pat nuo siuntos vertės ir siuntimo išlaidų sumos. Skirtingoms prekėms taikomis nevienodi muito mokesčio tarifai, tad nenustebkite, jei siunčiantis kitą kartą panašios vertės kitas prekes, muito mokestis jau bus kitoks.

Kas yra muitas iš Švedijos?

Muito mokesčiu apmokestinamos į šalį įvežamos arba išvežamos prekės. Šiuo atveju mums aktualios įvežamos iš Švedijos.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos?

Nuo 2021 metų liepos 1 dienos, pasikeitus tvarkai, nebeliko lengvatos nemokėti importo PVM, kai prekės vertė neviršija 22 eurų. Dabar šis mokestis skaičiuojamas visoms siuntoms, nepriklausomai nuo to, jei jų vertė labai maža.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Švedijos?

Šiuolaikinės technologijos mums suteikia daug galimybių, ne išimtis ir muitinės formalumai. Dabar labai paprastai ir greitai galite savarankiškai deklaruoti savo siuntą iš Švedijos. Kaip tai padaryti?

Užsiregistruokite BAP (Bendrasis naudotojų valdymo portalas), MLS (Muitinės leidimų sistemoje) pateikite prašymą gauti EORI kodą. Kai kodas jums bus suteiktas, savo prekes labai patogiai galėsite deklaruoti iMDAS (Išmanioji muitinės deklaracijų sistema). Tiesa, kai ką reikia žinoti. Pirmiausia, siuntos negalite deklaruoti, kol ji dar keliauja – tai atliksite jai pasiekus Lietuvos Respubliką. Taip pat apie tai turite informuoti vežėją ir gauti iš jo siuntos buvimo vietą bei jos sekimo kodą.

Dar šis tas svarbaus. Savarankiškai deklaruoti galite siuntas, jeigu jų muitinė vertė neviršija 1 000 eurų ir jeigu už jas pirkimo metu nebuvo sumokėtas PVM. Jeigu pastarasis mokestis sumokėtas prekių įsigijimo metu, tada jas deklaruoti galės tik vežėjas.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Gavėjas apie atvykusią siuntą gauna pranešimą, kai ji pasiekia Lietuvos Respubliką. Tuomet atsiranda prievolė sumokėti mokesčius, kurie apskaičiuoti. Kur juos mokėti, priklauso nuo to, kur gavėjas siuntą deklaruoja. Pavyzdžiui, jei savarankiškai, tuomet mokesčiai mokami Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje, jei per Lietuvos paštą, tai pašto savitarnoje.

Siunta gavėjui įteikiama tik tada, kai sumokėti visi privalomi muito mokesčiai.

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti