Geriausios nemokamos Photoshop alternatyvos

2020/03/12

Kiekvienas grafikos dizaineris net nesudvejojęs pasakytų, jog jau keliolika metų kompanijos Adobe tobulinama programa Photoshop yra nepamainomas įrankis kasdieniuose jų darbuose. Tačiau pagrindinis programos trūkumas – mokestis, kurį kas mėnesį mokėti tiems, kurie programą naudoja tik retkarčiais, nenaudinga.

Originali Adobe Photoshop (toliau tekste – Adobe PS) programa neturi nemokamos versijos – yra tik galimybė programą išbandyti 30 dienų. Laimei, internete gausu nemokamų alternatyvų, tinkančių tiek pradedantiems verslininkams, turintiems atlikti smulkius nuotraukų retušavimo ar koregavimo darbus, tiek pradedantiems grafikos dizaineriams. Šiame tinklaraščio įraše pristatome populiariausias ir geriausių atsiliepimų sulaukusias nuotraukų redagavimo programas bei svetaines.
 

PIXLR

Ši programa tiks tiems, kurie nenori savo kompiuterio užkrauti programine įranga – nuotraukų redagavimas įgalinamas internetinėje svetainėje. PIXLR užtikrina bazinius nuotraukų redagavimo įrankius, taip pat vinječių, koliažų montavimo galimybes.

Privalumai. Programos valdymas ypač paprastas, tad jeigu norite tamsią nuotrauką pašviesinti, sutvarkyti spalvų balansą ir į nuotrauką įnešti minimalius efektus, PIXLR leis tai padaryti vos per kelias minutes. Programa taip pat puikiai veikia ir įvairiuose išmaniuosiuose įrenginiuose. Suteikiamą efektų ir funkcijų lauką galima praplėsti už metinį 15 JAV dolerių (apytiksliai 13 eurų) mokestį.

Trūkumai. Tam, kad nuotraukų redagavimas būtų sklandus ir kokybiškas, internetinei svetainei būtinas geras interneto ryšys. Taip pat programoje trūksta dažnai reikalingų įrankių, tokių kaip sluoksniai (ang. layers).
 

Photopea

Tai dar viena programa, kurios nereikia diegti į savo kompiuterį – viskas pasiekiama internete. Photopea puikiai tiks tiems, kuriems neužtenka žaismingų PIXLR efektų. Įrankių rinkiniu, ši svetainė itin primena Adobe PS. Taip pat programa pajėgi atidaryti ir kitų programų darbinius failus.

Privalumai. Programos valdymas ir įrankių išdėstymas itin primena PS, tad jeigu jau teko gilintis į šios programos subtilybes, nesvetimi bus ir Photopea įrankiai. Taip pat programoje galima dirbti tiek su vektoriniais, tiek su rastriniais elementais.

Trūkumai. Kadangi programa nemokama, čia gausu reklamų. Norint jas pašalinti ir ramiai dirbti – tenka mokėti mėnesinį mokestį. Taip pat programai, kaip ir PIXLR, reikalingas stiprus interneto ryšys.
 

GIMP

GNU Image Manipulation Program (trumpinama ir geriau žinoma GIMP pavadinimu) yra atviro kodo (ang. open source) įrankių rinkinys, kurį keliais paspaudimais įdiegsite savo kompiuteryje. Už programinę įrangą nereikės mokėti, bet labai svarbu pažymėti, jog su jūsų sutikimu, įranga ir automatiškai atsinaujins.

Privalumai. Daugelis GIMP vartotojų teigia, jog ši programa savo įrankių spektru yra labiausiai panaši į Adobe PS. Taip pat net ir gavę pastarosios programos darbinį failą, jį lengvai galėsite atidaryti ir redaguoti GIMP sistemoje.

Trūkumai. Atsiliepiantys apie programą pažymi, jog GIMP nėra tinkama pradedantiesiems vartotojams – tam, kad maksimaliai galėtum išnaudoti įrankius ir jų galimybes, turi būti sukaupęs pakankamą įgūdžių bagažą. Taip pat gali tekti ieškoti ir papildomai parsisiųsti programos įskiepius tam, kad būtų išpildyti visi vartotojo lūkesčiai.
 

Photo Pos Pro

Photo Pos Pro yra nemokama nuotraukų redagavimo programinė įranga, galinti padaryti viską nuo nuotraukų retušavimo iki koliažų bei vizitinių kortelių kūrimo. Taip pat su šia programa galėsite tiek redaguoti jau egzistuojančias nuotraukas ar kūrinius, tiek pradėti viską nuo nulio.

Privalumai. Ši programa puikiai tinka pradedantiesiems, kadangi turi dvi versijas – pradedančiojo (ang. Novice) bei eksperto (ang. Expert). Taip pat ja galima apdoroti .RAW tipo failus.

Trūkumai. Tam, kad galėtumėte pasinaudoti visomis programinės įrangos galimybėmis, teks įsigyti Premium versiją už 30 dolerių (~26,30 eurų). Taip pat pasirinkus lengviau valdomą pradedančiojo versiją, negalėsite pasinaudoti kai kuriomis funkcijomis (pvz. sluoksniais).
 

Darktable

Dažnai pozicionuojama kaip Adobe Lightroom alternatyva, Darktable siūlo puikias nuotraukų redagavimo ir retušavimo galimybes, kuriomis lengvai pasinaudos ir pradedantieji grafikos entuziastai. Taip pat programoje sudaryta galimybė išsaugoti nuotraukų redagavimo nustatymus, tad norint kelioms nuotraukos suteikti tokį patį spalvinį efektą, suredagavę vieną nuotrauką, kitoms korekcijas galėsite pritaikyti vienu mygtuko paspaudimu.

Privalumai. Darktable siūlo paprastą sąsają, leidžiančią vartotojams taisyti spalvas, pritaikyti filtrus ir sureguliuoti ryškumą bei kontrastą. Programos valdymas yra beveik identiškas Adobe Lightroom. Taip pat, nors daugelis nuotraukų redagavimo programų yra prieinamos tik Mac ir Windows operacinių sistemų vartotojams, Darktable gali naudotis ir Linux vartotojai.

Trūkumai. Profesionaliems fotografams ir patyrusiems grafikos dizaineriams, Darktable negali pasiūlyti visų reikiamų funkcijų. Sistema taip pat linkusi strigti bandant redaguoti didesnės raiškos failus.

Kiti įrašai

sweed seb luminor revolut paypal paypal paypal paypal paypal

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti